smartfon Samsung Galaxy A52 5G smartphone
Samsung Galaxy A52 5G (źródło: Evan Blass)

Samsung Galaxy A52 5G jeszcze nie zadebiutował, a już znamy jego cenę w Polsce!

Ale numer! Samsung Galaxy A52 5G zadebiutuje oficjalnie dopiero za kilka dni, a już teraz poznaliśmy jego cenę w Polsce. Jest dość wysoka, ale smartfon będzie miał sporo do zaoferowania.

Premiera nowych smartfonów z serii Galaxy A już za kilka dni

Samsung co prawda oficjalnie nie zapowiedział premiery Galaxy A52 5G, ale w minioną środę poinformował, że 17 marca 2021 roku odbędzie się konferencja Galaxy Awesome Unpacked, na której spodziewamy się zobaczyć właśnie ten smartfon (obok Galaxy A52 4G i Galaxy A72 4G).

Rychły debiut Galaxy A52 5G jest unikniony, ponieważ w ostatnim czasie pojawiło się całe mnóstwo nieoficjalnych doniesień na jego temat, a to zwykle oznacza, że premiera czai się tuż za rogiem. Poznaliśmy nawet ceny, które mają obowiązywać w Europie. Teraz natomiast dowiedzieliśmy się, jaka będzie cena Samsung Galaxy A52 5G w Polsce.

Cena Samsung Galaxy A52 5G w Polsce

Mimo że smartfon zadebiutuje dopiero za kilka dni, już teraz poznaliśmy jego polską cenę. Sklep RTV Euro AGD umieścił go bowiem w swoim sklepie internetowym wraz z informacją, że cena Samsung Galaxy A52 5G w Polsce została ustalona na 1899 złotych. Dość szybko chyba zorientowano się jednak, że popełniono falstart, ponieważ teraz na próżno szukać tego modelu w bazie sklepu (na szczęście nie umknęło to uwadze naszego Kolegi Damiana z serwisu gsmManiaK).

Jak już zostało wspomniane, już jakiś czas temu do sieci wyciekła cena Samsung Galaxy A52 5G – smartfon w wersji 128 GB podobno ma kosztować w Europie 449 euro, co przy obecnym kursie jest równowartością ~2050 złotych. Jeśli sklep RTV Euro AGD się nie pomylił, oznacza to, że cena Samsung Galaxy A52 5G w Polsce będzie niższa niż w krajach, w których płaci się w euro.

Wszystkie informacje na temat Galaxy A52 5G i Galaxy A52 4G znajdziecie w podlinkowanym poniżej artykule, aczkolwiek warto podkreślić, że smartfony zaoferują ekrany z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością (odpowiednio) 120 Hz i 90 Hz, a także głośniki stereo, aparat główny 64 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu oraz pyło- i wodoszczelną obudowę (IP67).