Nie widzisz przycisku "Obejrzyj później" na YouTube? To nie była zamierzona zmiana
(fot. Mateusz Budzeń)

Nie widzisz przycisku „Obejrzyj później” na YouTube? To nie była zamierzona zmiana

Osoby, które oglądają dużo filmów na YouTube i subskrybują wiele kanałów, często korzystają z playlisty „Do obejrzenia”. Pozwala ona w jednym miejscu stworzyć listę filmów, których chociażby ze względu na brak czasu nie możemy obejrzeć od razu. Dodawanie kolejnych pozycji do wspomnianej playlisty stało się właśnie mniej wygodne z poziomu przeglądarki internetowej na komputerze.

YouTube bez przycisku „Obejrzyj później”

Mogłoby się wydawać, że usunięcie jednego przycisku nie wpłynie odczuwalnie na komfort korzystania z serwisu YouTube. No cóż, jak sam mogłem się dziś przekonać, obecność jednego przycisku sporo zmienia, jeśli daje on szybki i wygodny dostęp do często wykorzystywanej funkcji.

Nie widzisz przycisku "Obejrzyj później" na YouTube? To nie była zamierzona zmiana
Przycisk „Obejrzyj później”. (fot. Google)

Z serwisu zniknął przycisk „Obejrzyj później”, który wyświetlany był w górnym prawym rogu na miniaturach filmów. W związku z tym, że subskrybuję naprawdę sporo kanałów, to pozwalał mi on na szybkie stworzenie playlisty z filmami, które zamierzałem obejrzeć za jakiś czas lub za chwilę na telewizorze – nie lubię oglądać dłuższych materiałów na 13-calowym ekranie laptopa.

Okazuje się, że nie jest to zamierzona zmiana. Google, za pośrednictwem oficjalnego forum pomocy technicznej, poinformował, że nie planował usunąć wspomnianego przycisku. Jego zniknięcie wynika bowiem z błędu i firma ma aktywnie pracować nad przywróceniem przycisku. Warto dodać, że problem pojawia się na różnych przeglądarkach i niezależnie, czy korzystamy z Windowsa czy macOS-a.

Playlista „Do obejrzenia” wciąż jest dostępna

Na szczęście wraz z przyciskiem nie zniknęła lista filmów, które zamierzamy obejrzeć później. Nadal jest ona dostępna w tym samym miejscu. Oczywiście wciąż można dodawać do niej filmy, chociaż już w mniej wygodny sposób.

Zanim Google wprowadzi zmiany, które przywrócą usunięty przycisk, to w celu dodawania filmu należy kliknąć na trzy pionowe kropki. Następnie z menu wybieramy pozycję „Zapisz na liście Do obejrzenia”.

Dobra zmiana w aplikacji YouTube na Android TV

Tym razem mamy do czynienia z planowaną zmianą, która powinna spodobać się osobom oglądającym YouTube na telewizorze. Jak zauważa serwis Android Police, w aplikacji YouTube na Android TV widoczny jest napis „Kliknij i przytrzymaj, aby otrzymać więcej opcji”. Po wykonaniu tego polecenia po prawej stronie pojawia się menu z dodatkowymi funkcjami.

Nie widzisz przycisku "Obejrzyj później" na YouTube? To nie była zamierzona zmiana
(fot. Android Police)

Nowe menu umożliwia dodanie filmu do listy „Do obejrzenia” lub dowolnej innej playlisty utworzonej przez użytkownika. Dodatkowo, pozwala oznaczyć wybrany materiał jako nieinteresujący.

 

Polecamy także:

Google Chrome niebawem z obsługą ciemnego motywu na stronach internetowych

źródło: Android Police, 9to5Google, PiunikaWeb