YouTube
(fot. Mateusz Budzeń)

Nie widzisz przycisku „Obejrzyj później” na YouTube? To nie była zamierzona zmiana

Osoby, które oglądają dużo filmów na YouTube i subskrybują wiele kanałów, często korzystają z playlisty „Do obejrzenia”. Pozwala ona w jednym miejscu stworzyć listę filmów, których chociażby ze względu na brak czasu nie możemy obejrzeć od razu. Dodawanie kolejnych pozycji do wspomnianej playlisty stało się właśnie mniej wygodne z poziomu przeglądarki internetowej na komputerze.

YouTube bez przycisku „Obejrzyj później”

Mogłoby się wydawać, że usunięcie jednego przycisku nie wpłynie odczuwalnie na komfort korzystania z serwisu YouTube. No cóż, jak sam mogłem się dziś przekonać, obecność jednego przycisku sporo zmienia, jeśli daje on szybki i wygodny dostęp do często wykorzystywanej funkcji.

Przycisk „Obejrzyj później”. (fot. Google)

Z serwisu zniknął przycisk „Obejrzyj później”, który wyświetlany był w górnym prawym rogu na miniaturach filmów. W związku z tym, że subskrybuję naprawdę sporo kanałów, to pozwalał mi on na szybkie stworzenie playlisty z filmami, które zamierzałem obejrzeć za jakiś czas lub za chwilę na telewizorze – nie lubię oglądać dłuższych materiałów na 13-calowym ekranie laptopa.

Okazuje się, że nie jest to zamierzona zmiana. Google, za pośrednictwem oficjalnego forum pomocy technicznej, poinformował, że nie planował usunąć wspomnianego przycisku. Jego zniknięcie wynika bowiem z błędu i firma ma aktywnie pracować nad przywróceniem przycisku. Warto dodać, że problem pojawia się na różnych przeglądarkach i niezależnie, czy korzystamy z Windowsa czy macOS-a.

Playlista „Do obejrzenia” wciąż jest dostępna

Na szczęście wraz z przyciskiem nie zniknęła lista filmów, które zamierzamy obejrzeć później. Nadal jest ona dostępna w tym samym miejscu. Oczywiście wciąż można dodawać do niej filmy, chociaż już w mniej wygodny sposób.

Zanim Google wprowadzi zmiany, które przywrócą usunięty przycisk, to w celu dodawania filmu należy kliknąć na trzy pionowe kropki. Następnie z menu wybieramy pozycję „Zapisz na liście Do obejrzenia”.

Dobra zmiana w aplikacji YouTube na Android TV

Tym razem mamy do czynienia z planowaną zmianą, która powinna spodobać się osobom oglądającym YouTube na telewizorze. Jak zauważa serwis Android Police, w aplikacji YouTube na Android TV widoczny jest napis „Kliknij i przytrzymaj, aby otrzymać więcej opcji”. Po wykonaniu tego polecenia po prawej stronie pojawia się menu z dodatkowymi funkcjami.

(fot. Android Police)

Nowe menu umożliwia dodanie filmu do listy „Do obejrzenia” lub dowolnej innej playlisty utworzonej przez użytkownika. Dodatkowo, pozwala oznaczyć wybrany materiał jako nieinteresujący.

 

Polecamy także:

Google Chrome niebawem z obsługą ciemnego motywu na stronach internetowych

źródło: Android Police, 9to5Google, PiunikaWeb