BlizzConline 2021 zamiast BlizzCon 2020. Jest też rewelacyjna wiadomość dla graczy

Na zastępstwo wydarzenia od Blizzard Entertainment, które miało się odbyć w tym już znikającym za rogiem… rokiem, zaplanowano BlizzConline. Ten specjalny event powinien przedstawić nam świeże spojrzenie na nadchodzące kontynuacje znanych marek, takie jak Diablo IV czy Overwatch 2, ale na oficjalne potwierdzenie tych informacji musimy jeszcze odrobinę poczekać. Firma nie zostawia nas jednak z niczym i już teraz dzieli się rewelacyjną wiadomością dla graczy.

Reklama

Przypomnijmy, że pandemia COVID-19 do najłaskawszych nie należy, a przynajmniej nie w branży gier wideo. Z powodu panującego na świecie koronawirusa SARS-CoV-2 zdecydowano się odwołać BlizzCon 2020. Decyzja niegłupia, bo wydarzenie organizowane przez Blizzard Entertainment potrafi przyciągnąć kilkadziesiąt tysięcy graczy, w tym choćby fanów sławnego Pana Grozy, którzy doczekają się w końcu zstąpienia Lilith w Diablo IV.

BlizzConline - Diablo 4 zwiastun
Diablo IV

Bardzo prawdopodobne, że oprócz Diabełka zobaczylibyśmy coś jeszcze z Overwatch 2. Ale nie ma co się rozczulać, bo teraz ww. można ująć w haśle – wkrótce. Chociaż BlizzCon 2020 odwołano, to zapowiedziano BlizzConline, które odbędzie się w przyszłym roku. A tam być może zobaczymy oczekiwane przez nas produkcje.

BlizzConline 2021 – Kiedy?

BlizzConline 2021 zastąpi tegoroczny BlizzCon i odbędzie się wyłącznie w formacie online, w przyszłym roku. Nie przyjdzie nam na niego długo czekać, bo to kwestia paru miesięcy.

BlizzConline 2021 odbędzie się na żywo w internecie, pomiędzy 19 a 20 lutym 2021 roku.

Gdyby nie pandemia, event odbyłby się gdzieś na przełomie października i listopada 2020 roku, w któryś z wybranych weekendów.

Overwatch 2
Overwatch 2

Dotąd BlizzCon też można było oglądać w internecie – wystarczyło wykupić wirtualny bilet na show Blizzarda. Tym razem, i chyba w ramach zadośćuczynienia, BlizzConline 2021 będzie dostępny za darmo dla wszystkich.

To na pewno jedna z lepszych wiadomości w tym roku dla graczy, mimo że jej urzeczywistnienie czeka na nas dopiero w przyszłym. Nie wątpię, że nadchodzące wydarzenie Blizzard Entertainment będzie owocne w zapowiedziach czy fragmentach rozgrywki, jako że prace nad Diablo IV postępują, a samo opóźnienie show na pewno pozwoli twórcom przygotować coś specjalnego, choćby z domu.

Zobacz również: