BlackBerry Playbook z obsługą aplikacji na Androida – potwierdzone! | Tabletowo.pl

BlackBerry Playbook z obsługą aplikacji na Androida – potwierdzone!

Dołącz do dyskusji 0

Jakiś czas temu podzieliliśmy się z Wami informacją, że BlackBerry Playbook, oczko w głowie amerykańskiego koncernu Research In Motion, będzie miał możliwość emulacji aplikacji napisanych pod system Android. Wtedy z zagadnieniem tym wiązało się wiele niewiadomych i znaków zapytania, dziś jednak wszelkie wątpliwości się rozwiały, ponieważ RIM oficjalnie pochwalił się nowymi możliwościami Playbooka.

Tablet będzie wyposażony w obsługę języków nie tylko natywnych aplikacji Androida, ale także Javy, HTML5, Flash, AIR oraz silników graficznych Ideaworks oraz Unity 3.

Znaczy to, że użytkownicy Playbooka, oprócz natywnych aplikacji napisanych specjalnie pod QNX, będą mieli dostęp także do 200.000 programów dla Androida. Nie wiadomo jednak w jaki sposób odbędzie się instalacja tych aplikacji: przez Market czy bezpośrednio przez pliki instalacyjne rozszerzeniem *.apk.

W jaki sposób będzie odbywała się emulacji? To całkiem proste. Programiści będą mieli do wyboru dwie „warstwy aplikacji”, które pozwolą na łatwe przeportowanie już istniejących programów. Na dodatek, wkrótce ma pojawić się Playbook SDK, który umożliwi programowanie w C/C++ na tablecie. Warto dodać, że RIM chce skupić się głównie na aplikacjach dla Androida 2.3 Gingerbread. Czy podąży za nim Honeycomb? Mamy taką nadzieję. Tak czy inaczej mamy pewność, że nagle, w cudowny sposób, BlackBerry Playbook stał się o wiele bardziej atrakcyjny. Czy ktoś z Was, w świetle najnowszych informacji, zmienił zdanie i 19 kwietnia zamierza skusić się na ten tablet?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona