BlackBerry Playbook teraz ze wsparciem dla Qt. Programiści będą migrować? - Tabletowo.pl

BlackBerry Playbook teraz ze wsparciem dla Qt. Programiści będą migrować?

Tabletowo.pl BlackBerry Playbook teraz ze wsparciem dla Qt. Programiści będą migrować? Nowości

Dziś rozpoczęła się konferencja Research In Motion BlackBerry DevCon organizowana w Amsterdamie. Zjechali się na nią fani urządzeń BlackBerry z całego świata, programiści, eksperci oraz przedstawiciele firmy, którzy, niczym Apple na stworzonym przez siebie WWDC, będą dzielić się nowościami planowanymi na 2012 rok. Oprócz pochwalenia się statystykami (ze sklepu AppWorld pobieranych jest więcej płatnych aplikacji niż z Android Market), zapowiedziano aktualizację dla tabletu BlackBerry Playbook, która wniesie wsparcie dla bibliotek Qt.

Alec Saunders, wiceprezes platformy do kontaktu z programistami, oficjalnie ogłosił, że wraz z wydaniem aktualizacji Playbook OS 2.0, tablet otrzyma wsparcie dla bibliotek Qt. Qt to popularny standard programistyczny, który, choć został przesunięty na drugi plan z powodu chęci skupienia się utrzymującej go Nokii na Windows Phone, wciąż znajduje zastosowanie w aplikacjach pisanych na systemy Symbian i MeeGo.

Wsparcie dla Qt bez wątpienia zachęci do zainteresowania się Playbookiem i środowiskiem BlackBerry wielu programistów obecnie pracujących nad aplikacjami dla smartfonów Nokii. Tych z Was, którzy mają ochotę zagłębić się w temat, zapraszamy do pobrania pakietu SDK.

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona