BlackBerry PlayBook tabletem Research In Motion. Oficjalnie!

BlackBerry PlayBook

Zgodnie z przewidywaniami, już w pierwszym dniu Developer Conference (DEVCON)w San Francisco, firma Research In Motion zaprezentowała swój pierwszy tablet internetowy. Po wielu plotkach na temat jego nazwy (początkowo BlackPad, później SurfBook), skończyło się w końcu na BlackBerry PlayBook.

Po wielu, wielu, naprawdę wielu przeciekach tabletu RIM, w końcu doczekaliśmy się jego prezentacji. Nie możemy być zaskoczeni, że tablet pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego stworzonego przez QNX (nazwanego BlackBerry Tablet OS), o czym informowałam jakiś czas temu. Na pokładzie sprzętu mającego 9,7 milimetrów grubości, znajdziemy między innymi dotykowy wyświetlacz o przekątnej 7-cali z pełną obsługą Flash 10.1 i HTML 5. Tablet BlackBerry PlayBook może się pochwalić także wyjściem HDMI, portem USB oraz dwiema kamerkami.

Pełna specyfikacja techniczna tabletu BlackBerry PlayBook:
– ekran LCD 7-calowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli z multitouch,
– dwurdzeniowy procesor Cortex A9 o częstotliwości taktowania 1GHz,
1GB pamięci RAM,
– frontowa kamerka o rozdzielczości 3Mpix,
– aparat o rozdzielczości 5 Mpix z nagrywaniem wideo w Full HD (1080p),
– odtwarzanie wideo w jakości Full HD (1080p),
– wyjście HDMI,
WiFi,
– Bluetooth 2.1 z EDR,
– wymiary: 130 x 193 x 9,7 mm,
– waga: 400 gramów.

BlackBerry PlayBook pojawi się w sprzedaży w pierwszym kwartale 2011 roku. Niestety, na razie jego cena nie została ujawniona.

I co Wy na to? Jak dla mnie – OK. W tablecie brakuje tylko (albo aż…) 3G – choć RIM zaznacza, że w przyszłości się pojawi – oraz GPS.

Źródło, Źródło, Źródło