Reklama

BlackPad nie będzie pracował pod kontrolą BlackBerry OS 6.0?

BlackPad

Reklama

Kiedy słyszysz „Research In Motion” – myślisz „BlackBerry”. Kiedy słyszysz „BlackBerry” – myślisz o smartfonach typu candybar z frontowymi klawiaturami QWERTY oraz o systemie operacyjnym BlackBerry OS (obecnie w wersji 6.0), w który to wyposażone są wszystkie telefony tego producenta. Normalnym więc powinno być, że nadchodzący tablet internetowy Research In MotionBlackPad – miałby działać pod kontrolą tej właśnie mobilnej platformy.

Nic bardziej mylnego! Wszystko wskazuje na to, że BlackPad będzie kontrolowany przez system stworzony przez firmę QNX Software Systems.

QNX to firma, którą RIM kupiło od Harman International Industries Inc. w pierwszej połowie 2010 roku za 200 milionów dolarów (OMG…). Zaraz po transakcji w sieci pojawiało się wiele spekulacji po co producent BlackBerry inwestować tak wiele pieniędzy. Teraz już wszystko wydaje się składać w jedną całość.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, premiera tabletu BlackPad ma się odbyć w listopadzie bieżącego roku. Cena urządzenia ma wynosić ok. 499 dolarów.

Co ciekawe, z oprogramowania firmy QNX korzystali już między innymi: BMW, Cisco, Porsche, a nawet było wykorzystywane w bezzałogowym czołgu opracowanym przez National Carnegie Mellon University’s Robotics Engineering Center.

Źródło