BlackBerry PlayBook 3G nieśmiało debiutuje na stronie egipskiego oddziału RIM

BlackBerry PlayBook 3G nieśmiało debiutuje na stronie egipskiego oddziału RIM 19

Od tablecie BlackBerry PlayBook 3G słyszymy od dłuższego czasu. Do naszych uszu docierały i docierają plotki na temat jego specyfikacji, możliwości, a nawet daty domniemanego debiutu. Mimo to, do dziś nie mieliśmy pewności, czy takie urządzenie kiedykolwiek zadebiutuje na rynku. Informację tę, najprawdopodobniej przypadkiem, potwierdził egipski oddział firmy Research In Motion stojącej za tabletem PlayBook.

PlayBook 3G pojawił się na stronie internetowej producenta, ale poza lakonicznym „Coming Soon”, nie dowiedzieliśmy się o nim więcej niż już wiemy. Specyfikacja, którą poznaliśmy dotychczas, delikatnie różni się od obecnej generacji tabletu RIM i obejmuje dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz, 1GB RAM, system operacyjny PlayBook OS w wersji 2.0.X, 32GB lub 64GB pamięci wewnętrznej na ulubione multimedia, dokumenty i aplikacje, wsparcie dla technologii zbliżeniowej NFC, slot na kartę microSIM oraz modem 3G, 3G+ i 4G. 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 nie ulegnie zmianie i zachowa swoje doskonałe parametry.

BlackBerry PlayBook i PlayBook 3G są urządzeniami, które otrzymają aktualizację oprogramowania do wersji BlackBerry 10, gdy to zostanie udostępnione klientom. Recenzję pierwszej generacji jeżynowego tabletu znajdziecie w tym wpisie.

via BBNews