BlackBerry BlackPad na rynku dopiero w listopadzie

BlackBerry BlackPad

W ostatnim tygodniu mieliśmy natłok wiadomości odnośnie tabletów internetowych koncernów zajmujących się produkcją telefonów komórkowych. Po potwierdzonej informacji odnośnie pojawienia się Samsunga Galaxy Tab w trzecim kwartale i tabletu LG w czwartym, przyszła kolej na BlackBerry BlackPad. Premiera tabletu przewidziana jest na listopad.

Według Bloomberg dotykowy ekran urządzenia ma mieć 9,7-cali, a nie 7-cali, jak informowałam wcześniej. Wciąż niepotwierdzona specyfikacja BlackPad zawierać WiFi, Bluetooth, procesor o taktowaniu 1GHz oraz dwa aparaty – pierwszy z tyłu modelu do robienia zdjęć, drugi (z przodu) służący jako kamerka do połączeń wideo.

Z nieoficjalnych informacji pojawiających się w internecie można dojść do wniosku, że BlackPad będzie idealnym urządzeniem dla wszystkich, którzy są obecnie posiadaczami smartfonów BlackBerry. Tablet wyprodukowany przez Research In Motion ma być sprzętem współpracującym ze wspomnianymi telefonami, umożliwiającym dostęp do zawartości komórek na znacznie większym ekranie.

Cena tabletu BlackBerry BlackPad ma się zaczynać od 499 dolarów.

Źródło