Spieszcie się! Black Desert Online za darmo na Steam!

Gry z gatunku MMO cieszą się nieustającą popularnością. Niewątpliwie na rynku tego typu gier niezmiennie prym wiedzie wydany w 2004 roku World of Warcraft. Na popularnym WoWie świat się jednak nie kończy. Ciepło przyjęta gra z gatunku autorstwa Pearl Abyss – Black Desert Online – jest dostępna do pobrania na Steam zupełnie za darmo!

Reklama

Black Desert Online za darmo do 10 marca

Rynek gier MMO jest bardzo specyficzny. Przedstawicieli tego gatunku jest mnóstwo, a sposoby ich dystrybucji przeróżne. Zaczynając od klasycznych sposobów dystrybucji, gdzie za grę musimy wcześniej zapłacić, przez model free-2-play, gdzie grę można zacząć zupełnie za darmo, a twórcy z reguły nakłaniają graczy do zakupu opcjonalnych elementów. Jest też model pay-2-play, wymagający uiszczania okresowej opłaty za grę. Jedno się jednak nie zmienia. Wszyscy chcą, aby ich tytuły stały się co najmniej w połowie tak popularne jak wielki World of Warcraft, który niezmiennie króluje na rynku.

Próbowała tego m.in. Bethseda ze swoim The Elder Scrolls Online, a rękawice chcą podjąć Riot (twórcy League of Legends) czy też gigant Amazon, który szykuje grę New World.

Próbował także wydany na PC pod koniec 2014 roku Black Desert Online (tytuł wyszedł także w 2019 roku na Xboxa One i PS4). Gra zaliczyła całkiem udany start, jednakże twórcy nie zdołali zatrzymać aż tak dużej grupy graczy na dłużej. Poskutkowało to m.in. wydaniem gry na platformie Steam w 2017 roku.

Najwidoczniej twórcy znowu próbują zwiększyć bazę aktywnych graczy, bo Black Desert Online został udostępniony zupełnie za darmo!

Promocja trwa do 10 marca do godziny 10:00 czasu polskiego. Grę wystarczy dodać do konta, aby już na zawsze posiadać do niej dostęp. Osoby z wolnym lub ograniczonym łączem internetowym nie muszą się więc obawiać.

Świat Black Desert Online może teraz sprawdzić każd.
Świat gry Black Desert Online można odwiedzić zupełnie za darmo! (fot. BDO)

Początek zmian w Black Desert Online?

Udostępnienie BDO za darmo to może być nie tylko zwykła chęć przyciągnięcia graczy do gry, a początek zupełnie nowej długofalowej strategii. Studio Pearl Abbys z dniem 24 lutego 2021 przejęło prawa do marki na terenie Europy i Ameryki Północnej od Kakao Games.

Jakie będą kolejne posunięcia firmy w kwestii rozwoju Black Desert Online? Przekonamy się wkrótce.