Przycisk „Bixby” w Galaxy S8 nareszcie działa w Stanach Zjednoczonych. Co potrafi asystent Samsunga? | Tabletowo.pl

Przycisk „Bixby” w Galaxy S8 nareszcie działa w Stanach Zjednoczonych. Co potrafi asystent Samsunga?

Dołącz do dyskusji 0

Samsung przez ostatnie miesiące musiał wzmóc wysiłki, żeby we flagowcu producenta w końcu pojawił się szumnie zapowiadany głosowy asystent. Bixby miał być jednym z głównych powodów, dla którego konsumenci mieli wybierać Galaxy S8. Choć sprzedaż telefonu idzie świetnie, to na pewno nie zasługa inteligentnego pomocnika. Ten nareszcie trafia do użytkowników flagowców Samsunga w USA.

Bixby reklamuje się jako jedno z najbardziej użytecznych aplikacji ever. Poza zwykłymi prośbami o wyszukanie jakichś informacji, asystent obiecuje nam kontrolę nad niemal wszystkim w smartfonie, jedynie przy użyciu głosu.

Początkowo Samsung umożliwił korzystanie z Bixby po angielsku ograniczonej liczbie konsumentów. Spotkało się to z mieszanymi rekcjami, z których wiele graniczyło z frustracją i rozczarowaniem. Bixby czasem nie radził sobie ze zrozumieniem nawet prostych komend wydawanych po angielsku. Samsung w końcu przyznał, że potrzebuje więcej czasu, by zgromadzić więcej danych, które pomogą zwiększyć zdolność uczenia się algorytmów wykorzystywanych przez Bixby.

Trzeba jednak powiedzieć, że asystent ma spory potencjał. Jeśli będzie działał jak trzeba, to pozwoli na kontrolę nad niemal każdym aspektem funkcjonowania aplikacji natywnych, oraz – co ciekawe – również przynajmniej niektórych aplikacji firm trzecich. Wśród nich znajdują się na przykład Mapy Google, Google Play Muzyka, YouTube i Facebook.

Asystent Bixby poza Koreą Południową dostępny jest tylko w USA i – jak na razie – działa tylko na Samsungach Galaxy S8 i S8+. Specjalny przycisk dedykowany temu rozwiązaniu nareszcie zacznie być używalny.

Tak oto nowy głos dołącza do grona inteligentnych pomocników – Google Assistanta, Alexy, Cortany i Siri. Oczywiście w Polsce Bixby nie zadziała, chyba, że będziemy chcieli porozmawiać z nim po angielsku. Wtedy będzie można porównać jego funkcjonalność z innymi obsługiwanymi w tym języku asystentami.

źródło: Slashgear

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona