Niemiecki oddział Samsunga komentuje doniesienia o problemach z baterią w Galaxy Note 8. U nas nie ma powodów do obaw | Tabletowo.pl

Niemiecki oddział Samsunga komentuje doniesienia o problemach z baterią w Galaxy Note 8. U nas nie ma powodów do obaw

Dołącz do dyskusji 0

Rok 2017 można uznać za udany dla Samsunga. Pod koniec grudnia dotarła do nas jednak informacja, że niektórzy użytkownicy modelu Galaxy Note 8 w USA nie mogą uruchomić ponownie swoich smartfonów po całkowitym rozładowaniu baterii. Producent komentuje sprawę w odpowiedzi na zapytanie niemieckiej redakcji PC Worlda.

Sam problem nie wydaje się być szczególnie niepokojący. Przywołuje jedynie złe wspomnienia z 2016 roku, związane z wycofaniem z rynku modelu Galaxy Note 7. Tym razem chodzi tylko o to, że jeśli bateria urządzenia rozładuje się całkowicie, to smartfonu nie da się już wskrzesić za żadne skarby. Właściciele dotkniętych błędem egzemplarzy są zmuszeni oddać je do serwisu, gdzie wymieniane są na nowe.

Najwyraźniej głównymi pechowcami są w tej sprawie Amerykanie – nie dochodzą do nas żadne doniesienia dotyczące takiego zachowania Note’ów 8 z Polski. W Niemczech również zgłoszono kilka przypadków smartfonów, które nie chcą „wstać” po rozładowaniu baterii. Z tego powodu niemiecki oddział Samsunga postanowił ogłosić krótkie oświadczenie:

„Samsung rozpatruje z największą powagą każdą reklamację. Otrzymaliśmy tylko niewielką liczbę zapytań od klientów, które można by powiązać z zarządzaniem baterią. Będziemy w stanie udzielić bardziej rozbudowanego komentarza, gdy zbierzemy więcej informacji na temat urządzeń, których dotyczy problem.”

Oczywiście dopóki producent nie rozpozna dokładnej przyczyny dziwnej przypadłości baterii, która ujawnia się w nielicznych Note’ach 8, musimy być zdani na domysły.

Ostatnimi czasy baterie i związane z nimi zagadnienia są w centrum uwagi smartfonowych gadżeciarzy. O ile Samsung nie wydaje się tracić głowy i ma sytuację pod kontrolą (głównie z tego powodu, że liczba zgłoszeń jest w skali globalnej symboliczna), tak Apple było zmuszone ugiąć się pod naporem krytyki dotyczącej ich praktyk związanych z obniżaniem wydajności iPhone’ów, powiązanej z akumulatorami urządzeń. Dzięki temu sadownicy z Polski mogą liczyć na wymianę baterii swoich urządzeń za 149 zł (taka cena obowiązuje np. w iSpotach).

Recenzja Samsunga Galaxy Note 8 – drugiego takiego smartfona nie znajdziecie

źródło: pcwelt.de przez Slashgear

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona