Ważne

Tańsza wymiana baterii w iPhone’ach możliwa od teraz również w Polsce. Znamy dokładną cenę

Końcówka 2017 roku nie była dla Apple szczególnie łaskawa. Koncern z Cupertino musiał zmierzyć się z aferą, jaką wywołało odkrycie, że producent umyślnie spowalnia starsze iPhone’y. Winą obarczono tutaj wyeksploatowane baterie i ostatecznie, pod presją opinii publicznej, firma zdecydowała się obniżyć cenę za ich wymianę (mowa oczywiście o autoryzowanych serwisach). Od teraz z oferty mogą skorzystać również użytkownicy w Polsce.

Chociaż początkowo wydawało się, że przywoływana afera nie wywrze większego wpływu i wrażenia na producencie (wszakże grubsze sprawy czasami niektórym uchodziły płazem), to ostatecznie Apple ugięło się pod presją i zdecydowało się obniżyć koszt wymiany baterii w autoryzowanym serwisie z 79 do 29 dolarów.

W pierwszej kolejności, jeszcze przed końcem 2017 roku, usługa potaniała w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj pracownica jednego z autoryzowanych serwisów Apple w Polsce potwierdziła, że w naszym kraju klientom za wymianę baterii w iPhone’ach 6 i nowszych przyjdzie zapłacić 149 złotych. Co prawda jest to więcej niż równowartość 29 dolarów, lecz trzeba pamiętać, że to cena przed nałożeniem podatku stanowego (a ten w każdym ma inną wysokość).

Na obecną chwilę wiemy jedynie, że iSpot zaczął wymieniać baterie w starszych iPhone’ach za 149 złotych. Wkrótce jednak również pozostałe, autoryzowane serwisy powinny zaktualizować cennik i realizować tę usługę znacznie taniej. Przy okazji warto też wspomnieć, że proces może trwać od kilku do kilkunastu dni (w zależności od sposobu dostarczenia urządzenia do serwisu) i że przed oddaniem smartfona do serwisu należy wykonać kopię zapasową danych, wyłączyć usługę Find My iPhone oraz wyjąć ze środka kartę SIM.

Aktualizacja: - 2018.01.07Za wymianę baterii w iPhone’ach użytkownicy zapłacą jednak 129 złotych. Więcej informacji znajdziecie >tutaj<.

Źródło: @zelichofska dzięki Tablety

Komentarze

 • luki pt

  hehe idioci co maja appla i tak zaplaca XD

  • Wojtek Czaderna

   Nie wiem po co ubliżasz innym.
   Jak ktoś kupił używanego iPhona to przynajmniej może sobie go odświeżyć przez wymianę baterii, która jest głównym winowajcom spadku wydajności na softach od 10 wzwyż.
   Teraz mają wybór – albo wymiana baterii (taniej niż było) albo myśl o nowszym modelu (na pewno drożej).
   Ciekawe ile kosztuje wymiana baterii w serwisie Samsunga lub LG (myślę o flagowcach).

   Tak, dla jasności jestem użytkownikiem Androida, zmuszonym jednocześnie korzystać z firmowego iPhona 6.

   • Daniel Kurkowski

    Dlaczego nie można wymienić baterii w autoryzowanym serwisie? Co do klienta powyżej, to odpowiedź jest bardzo prosta: jego wiek, nie pozwala mu inaczej.

    • xnxn

     Może dlatego, że note 5 nie był oficjalnie dostępny w PL.
     Serwis tym samym nie musi posiadać bateri na magazynie.

     • DaemonKazoom

      Wydaje się to dużo, zwłaszcza z/w na wiek telefonu. Z drugiej strony trzeba praktycznie cały telefon rozebrać żeby wymienić baterię.

     • xnxn

      Uzupełnienie swoj komentarz. Tel serwis i tak rozbierał. Powodem była naprawa aparatu w ramach GW.

    • Wojtek Czaderna

     Dokładnie jak napisał xnxn , note 5 nie był oficjalnie w naszym kraju.
     Oczywiście wiedziałem o tym przed zakupem chciałem tylko nawiązać do bezsensownego komentarza luki pt, że Apple złe ale właśnie można wymienić baterię bo mają tylko jedną markę smarfona ze świetnym wsparciem.
     U pozostałych producentów, nawet tych największych, bywa z tym różnie…

 • Wojtek Czaderna

  A ile kosztuje sama bateria?

  • Marcin Sawicki

   Do ip6 sama bateria 19.95ojro + ~8ojro przesyłka z iFixit UK, cały zestaw z narzędziami potrzebnymi do wymiany 24.95 + przesyłka.
   Wychodzi taniej niż w serwisie, pod warunkiem że nie jest się upośledzonym manualnie aby to zrobić samemu.

   • Dd

    Hmm no nie wiem. Ja bym np tego się nie podjął. Nie można wszystkiego umieć ani mierzyć innych swoją miarą. Ktoś w czyms dobry gdzie ty nie dasz rady też może powiedzieć że jesteś uposledzony mając z tym problem

   • Silklash

    Serio? tyle zachodu za 20zł oszczędności?

 • jendrush

  No i te 29$ mógł bym zapłacić za wymianę w S7 jeżeli by zrobili to od ręki.

 • androidponutelli

  Znowu

 • wuja

  No dobra – jest afera i wymiany w iPhonach – a co z moim iPadem? Jakos mam przeczucie ze iOS 11 robi z nim to samo, bo mi ostatnio laguje … wymienią mi też baterię? Przydałoby się! :(

 • szakalq

  Zabawne. Najpierw wyd…mali swoich klientów, a potem chcą w ramach przeprosin za to pieniądze.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona