Minecraft Star Wars

Baby Yoda i Mandalorian częścią nowego dodatku Minecraft Star Wars

Firma Mojang, która odpowiedzialna jest teraz za kontynuowanie dzieła Notcha, wywiązuje się ze swoich obowiązków lepiej niż ktokolwiek inny – dostarczając liczne aktualizacje. Wśród nich pojawiają się crossovery, ostatnim bardziej interesującym było pojawienie się Parku Jurajskiego. Tym razem jest szczególnie głośno o kolejnym rozszerzeniu – Minecraft Star Wars.

Przyznam się szczerze, że nie jestem fanem Gwiezdnych Wojen. Nigdy nie obejrzałem żadnego filmu z tej serii, nawet mimo tego że odgłosy blasterów roznosiły się po całym moim domu – bo w nim ktoś jednak lubił produkcje George’a Lucasa. Nie wiem, najzwyczajniej w świecie nie ciągnęło mnie do tego. Ale za to zachwycam się serialem Mandalorian.

Minecraft Star Wars

Zarówno Gwiezdne Wojny, jak i Mandalorian znajdą się w najnowszym rozszerzeniu Minecraft Star Wars, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Pod warunkiem, że w ogóle gracie w ten tytuł. W końcu to sama przyjemność na któryś z tych nudnych, weekendowych wieczorów.

Minecraft Star Wars – nie tak dawno temu, w nie tak odległej galaktyce

Najnowszy dodatek Star Wars jest już dostępny. Jego cena to 1340 Minecoins, co przekłada się na jakieś 36 złotych. Do jego kupna twórcy zachęcają nowym zwiastunem, który możecie obejrzeć poniżej.

Minecraft Star Wars to przede wszystkim nowe skórki dla postaci, nowe mapy i tekstury, interfejs czy nawet nowa ścieżka dźwiękowa – wszystko, aby uczynić przemierzanie kwadratowego świata iście gwiezdnym doświadczeniem.

Sam zwiastun prezentuje bardzo wiele, a nawet podsuwa nam pomysł odegrania niektórych scenek z Gwiezdnych Wojen czy (i tutaj miłe zaskoczenie) Mandaloriana. Dlatego, jak mogliście zauważyć na miniaturce tej wiadomości, w grze znalazł się nawet rozchwytywany Baby Yoda.

I mam wrażenie, że to małe zielone ma teraz ogromny wpływ na utrzymanie zainteresowania marką, zwłaszcza że – jak czytałem – ostatnie filmy nie cieszą się szczególnie pozytywnymi opiniami, a Mandalorian nie zawodzi.

Minecraft nie jest jedyną grą, do której trafił Baby Yoda. The Sims 4 również otrzymało dodatek związany z Gwiezdnymi Wojnami – Wyprawa na Batuu, gdzie Baby Yoda może przyozdobić dom naszego Sima jako statuetka.

Zobacz również: