Minecraft
Minecraft

Kreatywność fanów Minecrafta nie zna granic. W grze można uruchomić Windowsa 95 i… zagrać w Doom

Choć zupełnie nie rozumiem fenomenu gry Minecraft, chylę czoła przez twórcami, którzy rozwinęli możliwości gry daleko poza założenia twórców. Właśnie dokonano kolejnego osiągnięcia, pozwalającego poczuć nieco nostalgii.

Słowo klucz: wirtualizacja

Opracowanie opisywanej modyfikacji nie byłoby możliwe, bez możliwości skorzystania w grze z oprogramowania do wirtualizacji. To właśnie za sprawą uruchomionego wewnątrz gry oprogramowania VirtualBox można pobawić się w kolejne modyfikacje.

Reklama

Minecraft obsłuży Windowsa 95. Tak, można zagrać w Doom

Dzięki przygotowanej modyfikacji, którą można pobrać z tej strony internetowej, można w Minecrafcie nabyć komputer oraz uruchomić na nim system Windows 95. Udało się również uruchomić żywy pomnik gier komputerowych – Doom.

Szczegółowa instrukcja korzystania z narzędzia dostępna jest na stronie internetowej, na której znajdują się pliki do pobrania.

Minecraft
fot. via Curseforge

Więcej niż gra komputerowa

Kiedy Minecraft trafiał do sprzedaży, jego twórcy z pewnością nie mogli sobie wyobrażać tego, jak spektakularny sukces odniesie ta gra. Kiepska, pikselowa grafika stała się ikoniczna, a w sklepach można znaleźć wiele zabawek czy tekstyliów inspirowanych minecraftową estetyką. Fenomen Minecrafta widać również na platformie YouTube, gdzie letsplayerzy nagrywający swoje zmagania w tej grze, swego czasu, osiągnęli rekordową popularność.

Co istotne, Minecraft nie jest taką zwykłą grą komputerową. Pozwala, zwłaszcza u najmłodszych graczy, rozwijać kreatywność i umiejętności programowania, dzięki czemu korzystanie z niej ma również walory edukacyjne.

Sentymentalna podróż w przeszłość

Minecraft to kolejne środowisko, w którym można uruchomić i bawić się systemem Windows 95. Do tej pory udało się to zrobić, między innymi, na konsoli Xbox One czy zegarku Apple Watch. Jeszcze większą popularnością cieszy się typowa emulacja systemu z wykorzystaniem wirtualnych maszyn. Wszystko za sprawą nostalgii i chęci przypomnienia sobie przeszłości przez dawnych użytkowników tego systemu. Zdarzają się również młodsi użytkownicy, chcący przekonać się, na czym kiedyś pracowano.

Minecraft właśnie im to uatrakcyjnił i ułatwił.