Reklama
(fot. Ekoenergetyka)

Axon Pay – ładowanie samochodu bez aplikacji, wystarczy karta płatnicza

Ekoenergetyka Polska zamierza wprowadzić stacje ładowania Axon Pay. Ich główną zaletą będzie wygoda podczas płacenia.

Reklama

Korzystanie z ładowarek może być uciążliwe

Nie chodzi nawet o dostępność w Polsce czy dość często niezadowalającą wydajność. Wielu operatorów wymaga bowiem korzystania z mobilnych aplikacji, rejestracji w usłudze czy używania specjalnych kart RFID. Dotyczy to chociażby Orlenu czy GreenWay.

Ponadto, ze względu na małą liczbę ładowarek, aby móc w miarę komfortowo „tankować” samochód elektryczny, musimy posiadać konto w przynajmniej dwóch usługach. Niestety, nie dość, że przy ładowarce trzeba spędzić odczuwalnie więcej czasu niż na stacji benzynowej, to jeszcze musimy wykonać kilka dodatkowych czynności. W związku z tym, Ekoenergetyka Polska szykuje naprawdę interesującą propozycję.

Axon Pay pozwoli na szybkie i wygodne płatności

Nowa stacja ładowania samochodów elektrycznych, którą planuje wprowadzić Ekoenergetyka Polska, pozwoli zapłacić kartą. W Axon Pay będą obsługiwane zwykłe karty płatnicze, a także cyfrowe portfele – Google Pay i Apple Pay.

Axon Pay
(fot. Ekoenergetyka)

W przeciwieństwie do wielu innych punktów, nie będzie wymagana chociażby przedpłacona karta lojalnościowa. Powinno to znacząco ułatwić proces płacenia i korzystania z ładowarki, a także pozytywnie wpłynąć na samo użytkowanie samochodu elektrycznego.

Niestety, nie wiemy kiedy i w jakich lokalizacjach spodziewać się ładowarek Axon Pay. Możemy jednak oczekiwać, że wysoka wydajność ładowania pozwoli na szybkie uzupełnienie energii w akumulatorach – stacje prawdopodobnie będą oferować moc od 50 do 150 kW. Dzięki temu, przykładowo w pełni elektryczne BMW iX3 od 0 do 80% naładujemy w 34 minuty. Dostępne będą trzy typy wtyczek – CCS, CHAdeMO oraz Type2, a więc wszystkie popularne rozwiązania.

Warto zaznaczyć, że Ekoenergetyka Polska to jeden z większych graczy na polskim rynku rozwijających infrastrukturę dla aut elektrycznych. W związku z tym, możliwe, że całe przedsięwzięcie nie skończy się tylko na kilku ładowarkach i Axon Pay faktycznie wpłynie na wciąż słabą elektromobilność w Polsce.