Google Duo (fot. Tabletowo)

Ta funkcja Google Duo jest oficjalnie dostępna tylko na Pixelach i Samsungach Galaxy S21

Małe rzeczy potrafią cieszyć. Takim niewielkim drobiazgiem jest oficjalne wsparcie automatycznego kadrowania w aplikacji Google Duo dla smartfonów serii Galaxy S21 od Samsunga.

Google Duo ze specjalnymi funkcjami dla wybranych

Google Duo to jeden z komunikatorów, które przynajmniej przez jakiś czas po rozpoczęciu się globalnej pandemii koronawirusa, wyraźnie zyskały na popularności i funkcjach. Na przykład, pod koniec marca w aplikacji zwiększono limit uczestników grupowych połączeń wideo. Ponadto, dla smartfona Pixel 4 i nowszych, udostępniono opcję automatycznego kadrowania obrazu podczas połączenia wideo.

Automatyczne kadrowanie to dość zabawnie wyglądająca funkcja, pozwalająca na utrzymaniu naszej twarzy w środku kadru, niezależnie od tego, jak mocno kręcimy się na krześle podczas wideokonferencji. Nie musimy przy tym zmieniać pozycji smartfona – Google Duo potrafi przy pomocy algorytmów rozpoznających naszą sylwetkę dopasować obraz tak, byśmy zawsze byli w centrum uwagi. Opcja ta dostępna jest tylko dla aparatu frontowego – śledzenia twarzy nie da się niestety włączyć dla głównej kamery.

Aplikacja otwiera się na innych producentów

Ścisła współpraca Pixeli z Google Duo raczej nie dziwi. Na szczęście od teraz automatyczne kadrowanie będzie dostępne dla nieco szerszego grona użytkowników – trafi do wszystkich posiadaczy smartfonów z serii Galaxy S21 od Samsunga, co potwierdziło samo Google na twitterowym profilu Androida.

Co ciekawe, Google nie wymienia wśród kompatybilnych smartfonów urządzeń z linii Galaxy S20, choć wielu użytkowników potwierdzało już wielokrotnie, że automatyczne kadrowanie w Google Duo działa także i na nich. Cóż, oficjalne komunikaty to najwyraźniej jedno, a życie – to całkiem co innego.