Google Duo zmniejsza ograniczenia – teraz nawet 12 osób w grupowym połączeniu wideo

Załóżmy, że chcesz szybko nawiązać połączenie wideo przez smartfon, z kilkoma osobami jednocześnie. Jaką aplikację wybierasz? Praktyczne może się okazać skorzystanie z Google Duo.

Na początku tego tygodnia Viber poinformował swoich użytkowników, że zmienia limit na liczbę osób, które mogą być połączone w czacie wideo przez aplikację. Do tej pory było to 10, a teraz może tak komunikować się 20 osób w jednocześnie. Najwyraźniej krok ten dał do myślenia osobom odpowiedzialnym za komunikator Google Duo. Podjęto podobną decyzję dotyczącą zwiększenia liczby osób, które mogą brać udział w grupowej wideorozmowie.

Limit uczestników wideoczatu w Google Duo podniesiony do 12

Co prawda nie jest to jakaś wstrząsająca zmiana, ale dobrze widzieć, że Google reaguje jakoś na wydarzenia światowe i ułatwia kontakt z grupą znajomych. Przy 12 uczestnikach małej wideokonferencji może się już zrobić spory gwar. Raj dla ekstrawertyków.

Google Duo jest o tyle przyjemnym komunikatorem wideo, że mogą z niego korzystać osoby posiadające smartfona z Androidem, ale także właściciele iPhone’ów. W wielu wypadkach nie wymaga też kompletnie wyszukiwania programu w sklepie Google Play – urządzenia na Androidzie często mają tę aplikację zaszytą w systemie. Wystarczy ją aktywować, by móc wykonywać połączenia głosowe i wideo wprost z książki telefonicznej.

Jeśli z jakichś powodów wolicie posługiwać się innymi komunikatorami, pamiętajcie, że każdy – tak jak Google Duo – ma swoje ograniczenia. Przeczytacie o nich w poniższym artykule:

Jakie są limity liczby uczestników grupowych połączeń wideo w popularnych komunikatorach?

źródło: @sanazahari dzięki 9to5google