Google Assistant

Asystent Google oficjalnie w Polsce już za miesiąc! Dokładne szczegóły poznamy 15 stycznia

Na Asystenta Google po polsku czekamy już od długich miesięcy. Wirtualny pomocnik testowany jest w Polsce już dłuższy czas, ponadto nieliczni użytkownicy smartfonów z Androidem w naszym kraju, wybiórczo dostali możliwość korzystania z tej nowej funkcji. Tajemnicą była tylko data wprowadzenia Asystenta oficjalnie. Teraz wydaje się to być jasne.

Redakcje portali technologicznych zaczynają dostawać zaproszenia na wydarzenie, które odbędzie się 15 stycznia o godzinie 19:00 w polskim oddziale Google’a w Warszawie. Jego szczegóły nie są na razie znane, i całkiem możliwe, że na razie nie będziemy do końca poinformowani, co dokładnie tam zobaczymy.

Grafika, nawiązująca do dialogu Asystenta Google z użytkownikiem, przekazuje jednak wystarczająco dużo: najwyraźniej właśnie 15 stycznia dowiemy się czegoś konkretnego na temat Asystenta w Polsce. Może od wtedy będziemy liczyć jego oficjalną obecność w naszym kraju? A może na spotkaniu zostanie podana dokładna data wprowadzenia go na smartfony z Androidem?

Z radością przywitamy Asystenta Google również na głośnikach Google Home i Google Home Mini, które, póki co, potrafią się u nas porozumiewać tylko w języku angielskim. Być może taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze przez kilka kolejnych miesięcy – być może Google będzie chciało skupić się w pierwszej kolejności na smartfonach. Liczymy na to, że przynajmniej tam Asystent Google zyska kilka nowych umiejętności poza tymi, którymi chwalą się testerzy w różnych miejscach w sieci.

Z niecierpliwością wyczekujemy więc oficjalnej premiery Asystenta Google w naszym kraju. Jeszcze tylko miesiąc…

 

źródło: Kasia