Aplikacja Google
Aplikacja Google

Asystent Google wkracza w Polsce w fazę testów

Całkiem niedawno dotarła do nas informacja wskazująca na to, że Asystent Google będzie dostępny w Polsce. Co prawda na jego oficjalną premierę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, jednak możemy spodziewać się, że wybranym użytkownikom systemu Android aplikacja zostanie udostępniona dużo wcześniej, celem przeprowadzenia testów.

Przesłanki takie pojawiły się w sieci za sprawą serwisu fandroid.com.pl. Google rozpoczęło już rozsyłanie zaproszeń do testów Asystenta. Warto więc sprawdzić czy jedno z nich nie trafiło właśnie na naszą skrzynkę mailową. Najprawdopodobniej do testów Asystenta zostaną zaproszeni najbardziej oddani użytkownicy usług Google (m.in. tacy, którzy na przykład nieustannie pracują przy rozwoju Map).

(zdj. fandroid.com.pl)

Oczywiście beta testy Asystenta Google mają charakter poufny. Aby do nich przystąpić, poza otrzymaniem zaproszenia od koncernu z Mountain View, musimy podać model naszego smartfona oraz wypełnić ankietę przygotowaną przez Google. Są to jednak działania niezbędne w procesie udoskonalania aplikacji. Naszym zadaniem natomiast będzie raportowanie wszelkich problemów związanych z funkcjonowaniem aplikacji.

Beta testy Asystenta Google mają na celu dostosowanie go do potrzeb polskich użytkowników w jak największym stopniu. Google liczy na to, że będziemy aktywnie korzystać z tego elektronicznego doradcy na co dzień i dzięki temu pomagać w eliminacji błędów występujących w testowej wersji aplikacji. Jest to doskonałe posunięcie ze strony Google. Dzięki beta testom, w momencie polskiego debiutu, Asystent zyska podstawową funkcjonalność i nie będzie nękał nas nieoczekiwanymi błędami oraz stabilnością pracy.

(zdj. fandroid.com.pl)

Sam z niecierpliwością wyczekuję premiery Asystenta Google. Co prawda nie otrzymałem jeszcze zaproszenia upoważniającego do wzięcia udziału w beta testach, jednak mam cichą nadzieję, że na moim Gmailu wkrótce pojawi się stosowna wiadomość. Myślę, że w momencie rynkowego debiutu, na pewno sporo polskich użytkowników Androida zacznie korzystać z Asystenta Google, gdyż będzie on dużym udogodnieniem jeśli chodzi o codzienną pracę z naszym smartfonem lub tabletem.

A czy Wy zostaliście już zaproszeni do testów?

Źródło: fandroid.com.pl