To już więcej niż pewne – Asystent Google będzie wkrótce mówił po polsku

Asystent Google bezapelacyjnie jest jednym z najbardziej wyczekiwanych przez polskich klientów produktów. Niestety, cały czas czekamy, aż pomocnik ten zacznie komunikować się w języku polskim. Wkrótce jednak będzie, bowiem właśnie otrzymaliśmy kolejne potwierdzenie, że tak się stanie.

Beta testy Asystenta Google po polsku trwają już od dłuższego czasu. Owiane są one jednak tajemnicą, więc nikt oficjalnie nie mówi, jak pomocnik ten radzi sobie z naszą ojczystą mową (a – jak wiadomo – nawet dla człowieka o niepolskim rodowodzie nie jest to łatwym zadaniem). Swego czasu chodziły ploty, że zostanie on udostępniony dla wszystkich parę tygodni temu, lecz nic takiego się (niestety) nie stało.

Reklama

Ostatnio jednak Google pozwoliło korzystać ze swojego asystenta większej grupie użytkowników – mowa tu o tych, którzy nie zapisali się do oficjalnych beta testów. To tylko zaostrzyło apetyt – niektórzy przeprowadzali nawet skomplikowane procedury, aby móc go używać, lecz nie sprawdzały się one na dłuższą metę.

https://www.tabletowo.pl/2018/10/03/asystent-google-po-polsku-w-polsce-kiedy/

Google nie chce jednak zdradzić, kiedy Asystent zacznie mówić po polsku, ale właśnie dostaliśmy kolejne potwierdzenie, że prędzej czy później tak się stanie. Serwis xda-developers dotarł bowiem do listy języków, które ma obsługiwać ten pomocnik. Jest ona baaardzo długa, lecz nas najbardziej interesuje tylko jeden zapis: „Polski (Polska)”.

Trudno powiedzieć, kiedy Asystent Google zacznie oficjalnie komunikować się z użytkownikami w Polsce po polsku. Google zapowiedziało jednak, że do końca 2018 roku pomocnik będzie dostępny w ponad trzydziestu językach. Jeśli więc koncern z Mountian View chce dotrzymać danego słowa, to ma jeszcze tylko pięć tygodni na wypełnienie swoich deklaracji.

Jak myślicie, uda się?

Źródło: xda-developers