Asus Zenfone 2 może działać w oparciu o… Windowsa 7

Nowsze wersje "okienek" również mu niestraszne

Niewątpliwą zaletą Androida jest jego otwartość. Prawie wszystkie urządzenia, które działają w oparciu o niego, pozwalają na proste wgrywanie różnych launcherów, paczek ikon, a kończąc na nowych kernelach. Jednak niewiele z tych smartfonów czy tabletów potrafi uruchomić inny system. Jednym z takich wyjątków jest Asus Zenfone 2, który dzięki procesorowi x86, zdołał uruchomić Windowsa 7.

Asus Zenfone 2 to flagowy model w ofercie Tajwańczyków. Chociaż kosztuje znacznie mniej niż rywale, to oferuje parametry z wyższej półki. 5,5-calowy ekran ma rozdzielczość Full HD, zaś we wnętrzu znajdziemy układ Intel Z3560 bądź Z3580, 2 lub 4 GB RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, baterię 3000 mAh oraz aparaty 13 i 5 Mpix. Warto wspomnieć, że po wyjęciu z pudełka działa w oparciu o Androida 5.0 Lollipop z nakładkę Zen UI.

Dzięki użytkownikowi forum xda-developers o nicku ycavan, Asus Zenfone 2 ZE551 dostał drugie życie. Dzięki procesorowi w architekturze x86 udało się na nim uruchomić Windowsa 7, ale wymaga to posiadania dużo wolnej przestrzeni na smartfonie – karta microSD wydaje się być koniecznością. Na szczęście port „okienek” okazał się być całkiem szybki, testerzy nie uskarżają się na razie na błędy czy braki. Niestety cała procedura instalacji jest trudna. Dokładną instrukcję oraz wszystkie opinie znajdziecie w tym wątku. Podobnym sposobem można uruchomić na Zenfonie 2 nowsze odsłony Windowsa, czyli 8, a także 10, oczywiście przy użyciu innych ISO.

Asus Zenfone 2 to całkiem udany model, o czym możecie się przekonać z recenzji Kasi. W dodatku dla niektórych jego olbrzymią zaletą będzie możliwość wgrania Windowsa – możliwe, że pozwoli to mu pozostanie aktualnym przez kilkadziesiąt najbliższych miesięcy.

Jak oceniacie „okienka” na Zenfonie 2?

źródło: xda-developers