Asus szykuje flagowca ze Snapdragonem 845 i ekranem z wcięciem, jak w iPhone X | Tabletowo.pl

Asus szykuje flagowca ze Snapdragonem 845 i ekranem z wcięciem, jak w iPhone X

Dołącz do dyskusji 0

Sporo producentów szykuje high-endy ze Snapdragonem 845. Asus nie jest wyjątkiem i tym razem najprawdopodobniej zaprezentuje swoją propozycję jako jeden z pierwszych (obok Samsunga, Xiaomi, Sony i być może Nokii; oczywiście mowa o targach MWC 2018). Jeszcze przed oficjalną premierą mamy jednak okazję poznać najważniejszą część specyfikacji nadchodzącej nowości.

Smartfon o oznaczeniu kodowym Asus Z01RD pojawił się w bazie AnTuTu, które standardowo wymieniło listę parametrów urządzenia. Niestety, po raz kolejny nie ma informacji o zastosowanych aparatach i osobiście odnoszę wrażenie, że stało się to już standardem. Mimo wszystko nie ma co narzekać, ponieważ benchmark i tak zdradził całkiem sporo.

Jak już wspomniałem, smartfon napędza ośmiordzeniowy (8x Kryo 385; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630, czyli topowa jednostka na 2018 rok. Towarzyszy jej 6 GB RAM i szczerze mówiąc, wcale mnie to nie dziwi. Zaskoczeniem jest natomiast ilość pamięci wbudowanej – AnTuTu podaje, że jest to tylko 32 GB, a więc wyjątkowo mało, jak na flagowca z 2018 roku. Standardem powinno być co najmniej 64 GB i (niemal pewny) fakt obsługi kart microSD nie jest tu żadnym usprawiedliwieniem.

I chociaż biorę pod uwagę możliwość, że AnTuTu się pomyliło, to niewykluczone, że chcąc zachować względnie konkurencyjną cenę, Asus musiał gdzieś poszukać oszczędności. Oprócz topowego procesora i 6 GB RAM smartfon zaoferuje bowiem „bajerancki” wyświetlacz z wycięciem, jak w iPhone X – świadczy o tym nie tylko rozdzielczość, wynosząca 2246×1080 pikseli, ale również informacje na temat ZenFone 5 oraz jego zdjęcie, widoczne na dole po prawej stronie – flagowiec nie może być przecież od niego pod tym względem „gorszy”.

AnTuTu nie omieszkało także podać wyniku, jaki osiągnął w teście Asus Z01RD. Jest on jednak zaskakująco niski, gdyż wynosi zaledwie 238129 punktów. Dla porównania, najsłabszy smartfon ze Snapdragonem 845, Samsung Galaxy S9+, wykręcił 265267 punktów, czyli aż o ponad 27 tysięcy więcej! Z kolei najmocniejszy, nowy flagowiec marki Nubia, uzyskał 271674 punktów. Miejmy nadzieję, że to wina optymalizacji i wersja finalna nie będzie aż o tyle słabsza względem bezpośredniej konkurencji. Na koniec jeszcze dodam, że całość ma pracować pod kontrolą systemu Android 8.0.0 Oreo, naturalnie z autorskim interfejsem Asusa, ZenUI 4.0.

*Na zdjęciu tytułowym Asus ZenFone Zoom S (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Kasię)

Źródło: AnTuTu, @bgssilva

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona