Asus Transformer TF101 najprawdopodobniej nie otrzyma Androida Jelly Bean - Tabletowo.pl

Asus Transformer TF101 najprawdopodobniej nie otrzyma Androida Jelly Bean

Tabletowo.pl Asus Transformer TF101 najprawdopodobniej nie otrzyma Androida Jelly Bean Asus Nowości

Jak zapewne doskonale wiecie, wczorajszego wieczoru w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Asusa, której tematem przewodnim były nowości pracujące pod kontrolą Windows 8. Wśród urządzeń, które miałam okazję trzymać w rękach, były: Asus VivoTab, Asus VivoTab RT, Asus VivoTab Smart, Asus Taichi, Asus… a nie, nie powiem Wam co jeszcze – przyjdzie na to czas. Na profilu Tabletowo.pl na Facebooku (polecam!) prosiliście, bym zapytała się przedstawicieli tajwańskiego koncernu co ze wsparciem dla pierwszej generacji hybrydy – Asusa Eee Pad Transformer TF101. Otóż okazuje się, że urządzenie to najprawdopodobniej nie otrzyma aktualizacji Androida do najnowszej wersji – 4.1 Jelly Bean.

Transformer TF101 to pierwszy hybrydowy tablet Asusa, zaprezentowany na początku 2011 roku. Jak łatwo zauważyć – od jego premiery minęło już ponad 1,5 roku, a producent cały czas – mimo przedstawiania kolejnych urządzeń – wypuszczał większe lub mniejsze aktualizacje oprogramowania. Niestety, wszystko, co dobre, kiedyś się kończy.

Początkowo wiele wskazywało na to, że wszystkie tablety z serii Transformer (poza Slider) otrzymają możliwość aktualizacji do Androida Jelly Bean. Później, gdy regionalne oddziały Asusa zaczęły umieszczać informacje na ten temat, nigdzie nie było wspomniane nawet słowem o Asusie Transformer TF101, co skutecznie zaniepokoiło posiadaczy tego sprzętu. I słusznie, bowiem TF101 najprawdopodobniej nie zasmakuje „żelki” – z informacji, które uzyskałam, wynika, że raczej nic się już w tej kwestii nie powinno zmienić. Oczywiście mowa o drodze oficjalnej – zawsze można spróbować najnowszego oprogramowania innymi metodami (aczkolwiek trzeba pamiętać, że nie wszyscy zdecydują się na taki krok).

Przypomnijmy, że pozostałe hybrydy Asusa: Transformer Prime TF201, Transformer Pad 300 i Transformer Pad Inifnity 700 zasmakowały już „żelki” – również w Polsce.

ź: własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona