Asus Transformer Book: hybryda z Windows 8 w trzech rozmiarach | Tabletowo.pl

Asus Transformer Book: hybryda z Windows 8 w trzech rozmiarach

Dołącz do dyskusji 0

Jeżeli sądziliście, że Asus Tablet 600 i Asus Taichi to koniec asusowych nowości na dziś, poznajcie hybrydę Asus Transformer Book. O istnieniu tego ciekawego urządzeniu dowiedziałem się podczas analizy oficjalnej notatki prasowej opublikowanej podczas prezentacji Taichi.

Asus Transformer Book moze pochwalić się bardzo dobrą specyfikacją i budową przywodzącą na myśl Asusa Tablet 600. Na jego hybrydową konstrukcję składa się tablet i stacja dokująca z fizyczną klawiaturą komputerową i akumulatorem. Konfiguracja techniczna hybrydy obejmuje wyświetlacz IPS w trzech rozmiarach: 11,6”, 13,3” oraz 14” o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli lub zbliżonej), najnowszy procesor Intel Core i3, i5 lub i7, 4GB dwukanałowej pamięci operacyjnej RAM DDR3, dysk SSD lub HDD, porty USB 3.0, aparat cyfrowy 5 Mpix, kamerę internetową HD 720p oraz technologię Asus SonicMaster poprawiającą jakość dźwięku dobywającego się ze stereofonicznych głośników. Pieczę nad wszystkimi komponentami sprawuje system operacyjny Windows 8.

Wygląd, pojemność baterii, cena, i dostępność Asusa Transformer Booka nie są znane. Za sprawą dzisiejszych prezentacji sytuacja na rynku nabiera mocnych rumieńców, nie sądzicie?

Aktualizacja:

Wygląda na to, że Asus Transformer Book właśnie oficjalnie ujrzał światło dzienne. Okazuje się, że urządzenie jest zapowiedzią nowej serii laptopów z demontowalnymi ekranami. Oto przygotowane przez portal The Verge wideo przedstawiające je w akcji.

via Engadget, The Verge

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona