Asus Tablet 600: Windows 8 RT, Tegra 3 i 2GB RAM na 10,1” (wideo) | Tabletowo.pl

Asus Tablet 600: Windows 8 RT, Tegra 3 i 2GB RAM na 10,1” (wideo)

Dołącz do dyskusji 0

Asus Tablet 600. Nie dość, że urządzenie zrywa z dotychczasową nomenklaturą hybryd Asusa, to jeszcze jest pierwszym tabletem z systemem Windows 8 RT. Zaprezentowano je tuż przed rozpoczęciem tajwańskich targów technologicznych Computex 2012. Specyfikacja Tablet 600 obejmuje 10,1-calowy ekran dotykowy Super IPS+ o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3, 2GB pamięci operacyjnej RAM oraz stację dokującą z fizyczną klawiaturą komputerową.

Nowo zaprezentowany Tablet 600 najprawdopodobniej jest jednym z urządzeń, którymi Asus kusił nas od kilku dni. Jeżeli ten na pokładzie ma Windows 8 RT, jego brat bliźniak ma Androida 4.0 Ice Cream Sandwich lub, co jest wyłącznie moim pobożnym życzeniem, 5.0 Jelly Bean. Hybryda Asusa jest wyjątkowa, ponieważ jest pierwszym urządzeniem z dedykowanym architekturze ARM oprogramowaniem Windows 8 RT. Interfejs Metro, w który go wyposażono, reklamowany jest jako bardzo szybki i intuicyjny. Nie można odmówić mu prostoty i barwności, lecz nie ukryją one największej bolączki systemu – Windows 8 RT nie jest kompatybilny z aplikacjami napisanymi dla poprzednich wersji Windowsa. Oznacza to, że Microsoft będzie musiał ciężko pracować nad rozbudowaniem bazy programowej. Jeżeli mu się nie powiedzie, zarówno on, jak i Asus Tablet 600, poniosą porażkę. Nikt nie chce tabletu bez aplikacji, szczególnie gdy te zainstalowane domyślnie nie spełniają swojego zadania (a nie spełniają, uwierzcie).

Konferencja prasowa Asusa trwa. Kiedy pojawią się nowe informacje, zaktualizuję wpis.

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona