Asus po raz kolejny wywiązuje się z obietnicy i uaktualnia Zenfone Max do Androida 6.0 Marshmallow | Tabletowo.pl

Asus po raz kolejny wywiązuje się z obietnicy i uaktualnia Zenfone Max do Androida 6.0 Marshmallow

Dołącz do dyskusji 0

Asus wziął się do roboty i sukcesywnie uaktualnia do Androida 6.0 Marshmallow swoje starsze urządzenia. Na pierwszy ogień poszedł Zenfone 2 Laser, a niedługo po nim nową wersję systemu operacyjnego otrzymał tablet Zenpad 8 (Z380C). Teraz przyszedł czas na kolejny smartfon, tym razem Zenfone Max.

Najnowsza wersja oprogramowania nosi numer 13.8.26.31 i jest przeznaczona dla modelu o oznaczeniu kodowym ZC550KL (czyli tego, który jest dostępny również w polskiej dystrybucji). Udostępnianie aktualizacji rozpoczęło się dzisiaj i trafia ona do użytkowników przez OTA (Over-The-Air). Jeśli jesteście posiadaczami Zenfone Max i nie wyskoczyło Wam stosowne powiadomienie, możecie próbować wymusić je ręcznie. W tym celu musicie pokonać następującą ścieżkę: Ustawienia – O urządzeniu – Aktualizacja systemu.

Warto pamiętać, że Android 6.0 Marshmallow usuwa kilka preinstalowanych aplikacji: Asus Email, Asus Calendar, Asus Messaging. Trzeba więc liczyć się z tym, że po zainstalowaniu nowego oprogramowania będziecie musieli zacząć korzystać z innych aplikacji (np. Google’owskich). Asus zaleca też, żeby przed rozpoczęciem procesu uaktualniania przenieść wszystkie dane aplikacji do pamięci wewnętrznej.

Ostatnio Asus pochwalił się, że z jego smartfonów korzysta już ponad 30 milionów użytkowników. To dużo osób, więc i wymagania również są niemałe. Wiadomo, że nie wszyscy otrzymają aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow, ale spodziewać się jej mogą jeszcze ci, którzy używają PadFone S (PF500KL), ZenFone 2 (ZE550ML, ZE551ML), ZenFone 2 Deluxe (ZE551ML), ZenFone 2 Deluxe Special Edition (ZE551ML), ZenFone Selfie (ZD551KL) czy ZenFone Zoom (ZX551ML).

Problem w tym, że wszyscy mieli ją dostać do końca czerwca, a wydaje się wątpliwe, żeby Asus się wyrobił do tego czasu. Jeśli więc posiadacie jeden z ww. modeli, musicie się liczyć z tym, że możecie na aktualizację dla swoich urządzeń poczekać nieco dłużej.

Źródło: Asus

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona