Asusowi już znudziło się wycięcie w ekranie. Będzie otwór na kamerę, a później – wysuwany moduł

Producenci smartfonów powoli odwracają się od wycięć w ekranie, a przynajmniej od tych w formie, którą prezentuje od jakiegoś czasu Apple w iPhone’ach. Zwiastunem takich zmian są obecne już na rynku bezramkowce, takie jak Vivo NEX czy Xiaomi Mi MIX 3, ale także świeże modele z „dziurką” w ekranie. Podobne pomysły na wygląd telefonu ma Asus.

Tajwański producent elektroniki postanowił zaplanować jakieś zmiany w wyglądzie swoich smartfonów, sugerując się obecnymi trendami. Aktualnie powoli odstępuje się od „tradycyjnego” notcha zastępując go małymi otworami w ekranie. Właśnie tak do sprawy podszedł Huawei w modelu Nova 4 czy Samsung przy okazji prezentacji Galaxy A8s.

Reklama

Asus podąża typ tropem, choć dość powoli, bo dopiero teraz EUIPO (Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej) przyznał patenty na projekty smartfonów tej firmy z okrągłym otworem na kamerę w ekranie.

Idąc dalej, Asus może wykorzystać pomysł z drugiego projektu, który obejmuje całkowite pozbycie się przedniej kamery z frontu smartfona i zamontowanie jej w wysuwanym module, podobnie jak to się dzieje w Vivo NEX.

Zanim zobaczymy nowe konstrukcje Asusa, może minąć jeszcze trochę czasu, i mam dziwne przeczucie, że jeśli flagowe ZenFone’y zobaczymy na jakiejś konferencji w lutym lub marcu, to będą obecne w nich jeszcze „klasyczne” notche, ewentualnie ściśnięte do postaci „łezki”, którą obecnie wybiera już duża część producentów.

Wobec tego typu zmian na rynku, ciekawi jesteśmy, czy Apple będzie upierać się przy swoim notchu przez kolejny rok. Co prawda wiemy, że związane jest to z gabarytami kamery True Depth, pozwalającej na dokładne odczytywanie danych twarzy dla Face ID, ale jednak – rynek smartfonów nie cierpi stagnacji.

Recenzja Asusa Zenfone 5Z i porównanie do Zenfone’a 5. Jak bardzo odczuwalne jest 400 złotych różnicy w cenie?

źródło: GizChina, Phone Arena