Asus Padfone zadebiutuje na początku 2012 roku - Tabletowo.pl

Asus Padfone zadebiutuje na początku 2012 roku

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Asus Padfone zadebiutuje na początku 2012 roku Nowości

Pamiętacie ciekawy projekt Asusa – Padfone, który to w tylnej części obudowy posiada wnękę, w którą można włożyć smartfona? Jeśli nie, możemy Wam to wybaczyć ;) jego pierwsza oficjalna zapowiedź miała miejsce dobre kilka miesięcy temu, kiedy to producent chciał sprawdzić jaki będzie odzew na tego typu, dość nietypowy, sprzęt. Wiele wskazuje na to, że wszystko poszło zgodnie z planem, bo firma zdecydowała się na zdradzenie dwóch istotnych informacji na jego temat.

Pierwsza to taka, że faktycznie trafi do sprzedaży – początkowo bowiem zapowiadany był jako koncept, który może, aczkolwiek nie musi, zadebiutować na rynku. Jonney Shih zdradził, że rynkowa premiera Asusa Padfone będzie miała miejsce na początku 2012 roku (czyli nieco później niż pierwotnie zakładano), a obecnie jest testowany przez operatorów.

Kolejna sprawa, na którą trzeba zwrócić uwagę, to system operacyjny, pod kontrolą którego będzie pracowało to urządzenie. Shih potwierdził, że będzie to najnowsza wersja googlowskiej platformy – Android Ice Cream Sandwich.

Przypomnę, że – jeśli nic się do tej pory nie zmieniło – tablet nie będzie działał samodzielnie, tzn. bez włożonego do niego smartfonu. W momencie umieszczenia go we wnęce będzie mógł służyć jako np. dodatkowy akumulator, zewnętrzne głośniki, itp.

W dalszym ciągu czekamy na ujawnienie oficjalnej listy parametrów technicznych modelu. Dotychczas wiadomo jedynie, że będzie posiadał 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, a wspomniana wnęka ma mieścić smartfona z wyświetlaczem o przekątnej 4,3″.

Zbliżająca się wielkimi krokami premiera Asusa Padfone daje nadzieję, że szczegóły dotyczące danych technicznych poznamy już w ciągu najbliższych tygodni.

Jeśli chcecie sobie nieco przybliżyć sylwetkę Asusa Padfone, zerknijcie na poniższe wideo:

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona