Asus Padfone 2 - oficjalne parametry techniczne! (wideo) - Tabletowo.pl

Asus Padfone 2 – oficjalne parametry techniczne! (wideo)

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Asus Padfone 2 - oficjalne parametry techniczne! (wideo) Asus Nowości

Nie, nie, nie… Nie lubię tego! Nie lubię sytuacji, w których już na kilka godzin przed rozpoczęciem konferencji prasowej, w sieci pojawiają się oficjalne parametry techniczne urządzenia, mającego mieć premierę właśnie podczas jej trwania. Tak stało się dziś w przypadku Asusa Padfone 2, aczkolwiek należy pamiętać, że dziś jest również tajwańska premiera tego sprzętu i to właśnie tam już został zaprezentowany. Paradoksalnie jednak cieszę się, że już wiemy czego się możemy spodziewać po drugiej generacji tego ciekawego projektu, bowiem i tak z niecierpliwością czekałam na godzinę 11:00 i rozpoczęcie eventu w Mediolanie (streaming i tak będzie aktywny). Jesteście ciekawi?

W sumie wszystko już wiemy od dłuższego czasu – parametry, które dotychczas przeciekały do sieci, okazały się oficjalne i ostatecznie potwierdzone przez tajwański koncern.

Specyfikacja techniczna Asusa Padfone 2:
– ekran Super IPS+ 4,7″ 1280 x 720 pikseli, jasność: 550 nitów, Corning Fit Glass,
– czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon S4 APQ8064 o częstotliwości taktowania 1,5GHz z Adreno 320,
– 2GB RAM,
– Android 4.0 Ice Cream Sandwich ale z rychłą aktualizacją do 4.1 Jelly Bean,
– aparat o rozdzielczości 13 Mpix z nagrywaniem wideo w Full HD (30 fps) i HD (60 fps),
– kamerka 1,2 Mpix,
– LTE,
– NFC,
– GPS, GLONASS,
– WiFi,
– akumulator: 2140 mAh,
– wymiary: 137.9 x 68.9 x 9 mm,
– waga: 135 g.

Smartfon został wyposażony w akumulator o pojemności 2140 mAh. Trzeba jednak pamiętać, że cały sprzęt składa się jeszcze z ekranu Padfone Station, który posiada dodatkową baterię o pojemności 5000 mAh. Przy części tabletowej warto się jeszcze chwilę zatrzymać, bowiem w stosunku do poprzednika sporo się zmieniła. W pierwszej generacji urządzenia mieliśmy do czynienia z klapką, po otwarciu której ukazywała nam się wnęka, w którą wsuwało się telefon poziomo. Tym razem nie ma żadnej klapki (nie ma się co urwać), a smartfona umieszcza się w obudowie pionowo. Trzeba jednak pamiętać, że ekran IPS wciąż jest 10,1-calowy o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Sama stacja waży 514 g, natomiast po wpięciu komórki – 649 g.

Oprócz parametrów technicznych, poznaliśmy również tajwańskie ceny Asusa Padfone 2. W przeliczeniu na dolary przedstawiają się następująco:
– 16GB: 620 dolarów, z Padfone Station: 830 dolarów,
– 32GB: 685 dolarów, z Padfone Station: 895 dolarów,
– 64GB: 750 dolarów, z Padfone Station: 960 dolarów,
– Padfone Station: 310 dolarów.

Teraz pozostaje nam wyłącznie poczekać na konferencję prasową, która o godzinie 11:00 rozpocznie się w Mediolanie. Tam powinniśmy poznać europejskie ceny Asusa Padfone 2. Tymczasem warto przypomnieć, że polska premiera modelu ma mieć miejsce w grudniu.

Tabletowo.pl Asus Padfone 2 - oficjalne parametry techniczne! (wideo) Asus Nowości   Tabletowo.pl Asus Padfone 2 - oficjalne parametry techniczne! (wideo) Asus Nowości   Tabletowo.pl Asus Padfone 2 - oficjalne parametry techniczne! (wideo) Asus Nowości   Tabletowo.pl Asus Padfone 2 - oficjalne parametry techniczne! (wideo) Asus Nowości

źródło

Aktualizacja (chwilę po opublikowaniu wpisu):

Redakcja MobileGeeks.com już miała możliwość porównania obu generacji Asusa Padfone. Zerknijcie na poniższej wideo:

Asus Padfone 2 w porównaniu do Asusa Padfone jest większy (4,7″ vs 4,3″), szybszy (czterordzeniowy procesor vs dwurdzeniowy, 2GB RAM vs 1GB RAM), minimalnie cięższy (135 g vs 129 g) i smuklejszy (9 mm vs 9,2 mm). Dodatkowo oferuje lepszy aparat (13 Mpix vs 8 Mpix) i baterię (2140 mAh vs 1520 mAh). Tablet natomiast jest lżejszy (514 g vs 724 g). Mam nadzieję, że w „dwójce” Asus wyeliminował wszelkie problemy wieku dziecięcego jego poprzednika i będzie to naprawdę świetny i dopracowany sprzęt. Już się nie mogę doczekać jego testów… Uśmiech w stronę Asus Polska: ;)

Aktualizacja (16.10.2012, 12:00):

Poznaliśmy europejskie ceny Asusa Padfone 2 – przeczytacie o nich w tym wpisie.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona