Asus kusi nowymi Transformerami na Computex 2012 (wideo) | Tabletowo.pl

Asus kusi nowymi Transformerami na Computex 2012 (wideo)

Dołącz do dyskusji 0

Asus nie przestaje mnie zadziwiać. W marcu na targach Mobile World Congress 2012 zaprezentował trzy nowe hybrydowe tablety, a dziś – zaledwie trzy miesiące później – kusi kolejnymi. Tajwański producent opublikował zwiastun kuszący nowymi produktami, które światło dzienne ujrzą na Computex 2012 w Taipei. Najprawdopodobniej zobaczymy trzy nowe urządzenia, a pierwsze informacje o nich zostaną udostępnione 31 maja.

Z poniższego filmu wideo wynika, że nowe tablety będą hybrydami pozwalającymi na dostosowanie ich formy do aktualnych potrzeb (tablet-laptop-telefon?) i wyposażonymi w zestaw usług w chmurze („kształt chmury nieustannie się zmienia, nie zważając na czas i granice”). Ponieważ ilość pewnych informacji jest śladowa, pozostaje nam czekać na ostatni dzień miesiąca…

Jeżeli jednak macie ochotę na wspólne spekulacje, materiału nie brakuje. Zacznę od tego, że „dowolność formy i kształtu” wyraźnie sugerują coś więcej niż nowego Transformera. Według mnie, zobaczymy drugą generację Asusa Padfone, który cieszył się ogromną popularnością w Barcelonie. Oprócz niego, rodzinę hybryd Asusa na pewno rozszerzą tańsze urządzenia dedykowane masom (tendencja do zachęcania klienta niską ceną w końcu dopadnie także wielkich producentów); być może minitablety wyposażone w 7- lub 8-calowe ekrany dotykowe i stacje dokujące z klawiaturą.

Żyzną glebą do siania spekulacji jest sam zwiastun. Kuszące słowa zapowiadające premierę nowych produktów prezentowane są na tle chmur, lasów, księżyca i oceanu. Sugeruje to wzornictwo inspirowane naturą (mój ulubiony rodzaj!) i nawiązanie do serii słynących z urody komputerów Zenbook. Czy nowe tablety Asusa będą jeszcze ładniejsze niż obecne? Czy zobaczymy Padfone’a 2? A może Transformera z Windows 8? Przekonamy się już wkrótce. Tymczasem – spekulujcie!

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona