Asus Eee Pad Transformer – szczegółowe zdjęcia i wideo (aktualizacja)

Reklama

Na styczniowych targach CES 2011 zadebiutowały cztery tablety internetowe Asusa – wśród nich był model Eee Pad Transformer, czyli ciekawe połączenie dotykowego ekranu z netbookową klawiaturą. Dziś, na MWC 2011, miałam okazję pobawić się chwilę tym tabletem. Jeden z Czytelników Tabletowo nie mógł się doczekać zdjęć i wideo przedstawiających ten model – cierpliwość została wynagrodzona :)

Ale zanim przejdziecie do obejrzenia zdjęć i wideo, zapraszam do zapoznania się ze specyfikacją Eee Pad Transformer, pracującego w oparciu o Androida – przed wejściem na rynek ma to być Honeycomb.

Asus Eee Pad Transformer został wyposażony w 10,1-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor nVidia Tegra 2, 16GB lub 32GB pamięci, 512MB lub 1GB pamięci RAM, kamerkę do połączeń wideo 1,2 Mpix, aparat o rozdzielczości 5 Mpix, wyjście HDMI, WiFi oraz Bluetooth.

Tablet Asusa ma trafić do sprzedaży w kwietniu i ma być dostępny zarówno jako sama dotykowa płytka, jak i z klawiaturą. Cena obu wersji nie została ujawniona.

Zaku, ten wpis dedykuję Tobie ;)

* nagrywając wideo oczywiście nie mogłam się nie pomylić – chodziło mi o tablet Acer Iconia Tab W500, a nie żadne dziecko Asusa ;-)

Aktualizacja:

Przeszłam się na stoisko z Transformerem, by zrobić jeszcze kilka zdjęć. I tak, w klawiaturze są dwa porty USB (w części „tabletowej” nie ma żadnego). Targowy egzemplarz musiał być już nadwyrężony, bo zarówno ekran, jak i klawiatura, są tych samych rozmiarów – jednak po włożeniu ekranu do niej niestety nie da się całości zamknąć tak, by ekran nie wystawał.