Ważne

Acer Iconia Tab W500. Podłącz klawiaturę i używaj jak netbooka (wideo)

Tym razem propozycja dla wszystkich zwolenników wszelkiej maści hybryd. Acer Iconia Tab W500 to nic innego jak połączenie tabletu z netbookową klawiaturą z trackpointem (zobaczcie wideo). Sprzęt będzie dostępny w dwóch wariantach, to znaczy – będzie go można kupić zarówno jako sam tablet, jak i z klawiaturą.

I to jest właśnie to urządzenie, w którego istnienie nie dowierzali niektórzy z obserwatorów rynku jeszcze jakiś czas temu. A to za sprawą zastosowanego w nim procesora – AMD C-50 i grafiki – Radeon HD6250. Całość pracuje pod kontrolą Windows 7.

Specyfikacja modelu zawiera przede wszystkim 10,1-calowy ekran z obsługą multitouch, wyjście HDMI, dysk SSD o pojemności 32GB, 2GB DDR3 RAM, WiFi oraz kamerkę do połączeń wideo o rozdzielczości 1,3 Mpix.

Jak zobaczycie na poniższym wideo połączenie tabletu z klawiaturą jest dziecinnie proste, a odbywa się dzięki portowi USB i dwóm wystającym metalowym bolcom.

Acer Iconia Tab W500 ma trafić do sprzedaży w Europie (a przynajmniej w Wielkiej Brytanii) w marcu. Najnowsze informacje wskazują na to, że cena tabletu ma wynosić 720 dolarów. Jeśli zechcemy jednak kupić go z klawiaturą, przyjdzie nam za niego zapłacić nieco więcej – 848 dolarów.

Komentarze

 • Tomasz Gałecki

  Jakie ma chłodzenie…? Aktywne jak netbooki/tablety z Atomami?

 • Zeks

  sam pomysł jest fajny ale z innymi wnętrznościami i innym systemem ;]

  jednak mam też jedno ale – rozumiem że całe wnętrzności są w ekranie- tablecie – więc jak będzie z wyważeniem – by to wygodnie trzymać np na kolanach czy żeby stabilnie stało np na stole to ta klawiatura musi ważyć drugie tyle co tablet

 • Tomasz Gałecki

  Mysle, ze dlatego wlasnie Asus wpadl na pomysl z druga bateria w Transformerze…. bo inaczej dol faktycznie…. prawie pusty by byl.

 • Ejdzbiol

  Wiecie, wydaje mi się, że to jest przyszłość tabletów, połączenie ich z netbookami czy nawet laptopami. Wyobraźcie sobie, że wyciągacie ekran swojego laptopa i używacie jak tablet. Wygodne i szpanerskie ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona