Asus Eee Pad Transformer Prime w Europie od stycznia? | Tabletowo.pl

Asus Eee Pad Transformer Prime w Europie od stycznia?

Dołącz do dyskusji 0
tablet asus eee pad transformer prime

AKTUALIZACJA (9.11.):

Asus Eee Pad Transformer Prime został oficjalnie zaprezentowany – więcej informacji w tym wpisie.

____

Po wielkim zainteresowaniu ze strony klientów Asusem Eee Pad Transformer kwestią czasu było wydanie przez producenta drugiej generacji tego urządzenia. Jak już wiadomo, oficjalna prezentacja modelu, mającego (z założenia) powtórzyć rynkowy sukces poprzednika, nastąpi już za kilka dni, dziewiątego listopada. A kiedy Asus Eee Pad Transformer Prime trafi do sprzedaży? Dotychczas szczegóły na ten temat nie były znane. Nic jednak nie trwa wiecznie.

Kto miał nadzieję, że Eee Pad Transformer Prime trafi na półki sklepowe przed świętami Bożego Narodzenia – ręka w górę! O, widzę ich sporo. Niestety, muszę Was rozczarować. Według jednego z oddziałów Asusa, nowy tablet producenta pojawi się w sprzedaży dopiero na początku przyszłego roku. Dokładniej mówiąc – 6 stycznia 2012 roku ma mieć premierę w Holandii. Nie wiadomo czy data ta oznacza rynkowy debiut w całej Europie i czy Holandia będzie w grupie pierwszych krajów, w których będzie można kupić ten model.

Premiera Asusa Eee Pad Transformer Prime wzbudza wiele emocji przede wszystkim ze względu na umieszczenie w nim najnowszego procesora Tegra 3, zmniejszenie jego grubości do 8,3 mm oraz zmianie designu urządzenia na przypominający Zenbooki, co nie wszystkim się podoba – zwłaszcza posiadaczom pierwszej generacji modelu przyzwyczajonych do jego wyglądu (aczkolwiek to akurat jest kwestią gustu).

Kontrowersje wzbudza fakt, że dotychczas nie mieliśmy możliwości poznania działania Android Ice Cream Sandwich na żadnym tablecie, co może sugerować, że system jeszcze nie jest do końca dopracowany… Niepokój wzmaga także to, że w momencie rynkowej premiery, najnowszy tablet Asusa ma pracować w oparciu o Androida Honeycomb, a dopiero po jakimś czasie ma się cieszyć z „lodowej kanapki”. Szkoda tylko, że nikt nie chce oficjalnie zabrać głosu w sprawie dlaczego tak jest… Możemy się jedynie domyślać, że producent chce w późniejszym czasie udostępnić bardziej dopracowaną aktualizację niż na siłę pchać do urządzenia system z różnego rodzaju błędami.

Cena Asusa Eee Pad Transformer Prime ma wynosić 499 dolarów w Stanach, co pewnie w Europie przełoży się na 499 euro… Najprawdopodobniej będzie go można kupić w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnej i złotej.

Z niecierpliwością czekamy na oficjalną prezentację najnowszego tabletu Asusa (9.11.2011) i poznanie pełnej listy jego parametrów technicznych.

Tymczasem warto przypomnieć wszystkim zainteresowanym poprzednią generacją modelu, że można go kupić w Polsce w kilku różnych wariantach. Do wyboru mamy wersję z 3G, 16GB i klawiaturą za 2599 złotych, a także bez 3G: 16GB za 1499 złotych (z klawiaturą – 2149 złotych) oraz 32GB za 1899 złotych (z klawiaturą – 2399 złotych).

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona