Asus Eee Pad Transformer Prime oficjalnie zaprezentowany! - Tabletowo.pl

Asus Eee Pad Transformer Prime oficjalnie zaprezentowany!

Tabletowo.pl Asus Eee Pad Transformer Prime oficjalnie zaprezentowany! Nowości

Prezentacja Asusa Eee Pad Transformer Prime była jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń końcówki 2011 roku (podobnie jak rynkowa premiera poprzedniej generacji modelu). Jeszcze wczoraj pojawiało się mnóstwo spekulacji, że być może urządzenie to poznamy dopiero za miesiąc, jednak – jak zauważyliście – traktowałam to z wielkim przymrużeniem oka i faktycznie miałam rację. Okazuje się bowiem, że zgodnie z naszymi przewidywaniami, Asus Eee Pad Transformer Prime został oficjalnie zaprezentowany.

Asus Eee Pad Transformer Prime jest pierwszym urządzeniem mobilnym pracującym dzięki czterordzeniowemu procesorowi Tegra 3, który – już w przedpremierowych testach – dawał nadzieję na to, że będzie niesamowicie szybki i wydajny (zapraszam do tego wpisu). Chcecie poznać szczegółową listę parametrów technicznych? No to już!

Tabletowo.pl Asus Eee Pad Transformer Prime oficjalnie zaprezentowany! Nowości

Specyfikacja Asusa Eee Pad Transformer Prime:
– ekran 10,1″, 1280 x 800 pkseli, Super IPS+, Gorilla Glass, szerokie kąty (178°),
– Tegra 3,
– 1GB RAM,
– Android Honeycomb 3.2 (z możliwością aktualizacji do AICS),
– aparat o rozdzielczości 8 Mpix z LED i nagrywaniem wideo w Full HD,
– kamerka 1,2 Mpix,
– pamięć: 32GB lub 64GB,
– slot kart microSD,
– microHDMI,
– GPS,
– WiFi b/g/n,
– bateria pracująca do 12 godzin,
– cyfrowy kompas, żyroskop, akcelerometr,
– Bluetooth 2.1, z EDR,
– 3.5 mm jack audio,
– wymiary: 263 x 180,8 x 8,3mm.
– waga: 586g.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, najnowszy tablet Asusa został zaprezentowany z poprzednią wersją Androida – Honeycomb 3.2. Producent obiecuje jednak rychłą aktualizację do Androida Ice Cream Sandwich – być może nawet już w grudniu.

Tabletowo.pl Asus Eee Pad Transformer Prime oficjalnie zaprezentowany! Nowości

Klawiatura, podobnie jak w poprzedniej generacji modelu, posiada dodatkowy akumulator wydłużający pracę urządzenia do 18 godzin, pełnowymiarowy port USB, slot kart SD oraz oczywiście touchpad. Wymiary docka to 263 x 180,8 x 10,4 mm, natomiast waga – 537 g.

Ceny Asusa Eee Pad Transformer Prime przedstawiają się następująco:
Asus Eee Pad Transformer Prime 32GB: 499 dolarów,
Asus Eee Pad Transformer Prime 64GB: 599 dolarów.
– klawiatura: 149 dolarów.

Asus Eee Pad Transformer Prime będzie dostępny w dwóch kolorach: Amethyst Gray i Champagne Gold. Do sprzedaży ma trafić w grudniu.

Tabletowo.pl Asus Eee Pad Transformer Prime oficjalnie zaprezentowany! Nowości   Tabletowo.pl Asus Eee Pad Transformer Prime oficjalnie zaprezentowany! Nowości   Tabletowo.pl Asus Eee Pad Transformer Prime oficjalnie zaprezentowany! Nowości   Tabletowo.pl Asus Eee Pad Transformer Prime oficjalnie zaprezentowany! Nowości

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona