Asus Eee Pad Transformer podąży śladem iPada 2?

Zadając to pytanie nie mam na myśli poziomu sprzedaży (ten, wg mojego przeczucia, będzie wysoki) a raczej kłopot z dostępnością urządzenia w sklepach. Jak zapewne wiecie, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie są olbrzymie kłopoty z zakupem najnowszego tabletu iPad 2. Apple spodziewał się wysokiej sprzedaży ale to co się stało zaskoczyło nawet największych optymistów. Zatem nawet jeśli chcecie iPada 2 kupić, to bez względu na kraj zamieszkania może to nie być prosta sprawa. Jakiś czas temu pisaliśmy także o tym, że Apple stara się uprzedzić konkurencje na każdym kroku. Jednym z nich było zamówienie bardzo dużej ilości ekranów dotykowych co sprawia, że inni producenci muszą czekać na realizację wysłanych zamówień. Tym samym (teoretycznie) iPad 2 nadal może się sprzedawać bez zagrożenia ze strony innych firm. Plotki na ten temat wydaje się potwierdzać doniesienie serwisu Electronista i dotyczące bezpośrednio tabletu ASUSA.

Asus Eee Pad Transformer jak już wiemy nie jest prototypem ale gotowym i jak się wydaje dopracowanym urządzeniem. Ma świetną cenę! Zapowiedziane w USA $399 za podstawową wersje to naprawdę tanio i pierwszy prawdziwy atak cenowy na Apple’a. To w końcu $100 mniej niż „najsłabszy” iPad 2 – w moich oczach to dużo i gdybym chciał kupić „po prostu tablet” (a tak w bogatych społeczeństwach podchodzi do tego spora część konsumentów) to byłby to bardzo poważny przy podejmowaniu decyzji – który.

Jeśli jednak myślicie, że Apple czuje się bardzo zagrożone to spieszę z informacja, że jeszcze nie. Otóż wg wspominanego wyżej serwisu ASUS ma duże kłopoty z wyprodukowaniem założonej ilości urządzeń właśnie z powodu braku ekranów dotykowych.

ASUS planował pierwotnie, że w pierwszym „rzucie”, w kwietniu, dostarczy na rynek 200.000 urządzeń (co w porównaniu do ponad 2 mln sprzedanych egzemplarzy iPada 2 jest ilością… echem.. niewielką :-) ) Jednak z powodu wspomnianego przeze mnie braku ekranów dotykowych (najprawdopodobniej, rzeczywisty powód nie został ujawniony) wszystko wskazuje na to, że ASUS dostarczy zaledwie 100.000 tys szt. tabletu.

Jeśli jesteście zdecydowani na zakup modelu Asus Eee Pad Transformer i już nie możecie się doczekać, zalecamy bieg do sklepu i rezerwację miejsca w kolejce! W przeciwnym wypadku może się zdarzyć, że będziecie musieli jeszcze trochę poczekać…