Asus Eee Pad Transformer oficjalnie w Polsce

Od kilku dni wiemy już wszystko na temat dostępności i ceny Asusa Eee Pad Transformer: będzie go można nabyć w Polsce pod koniec kwietnia w wersji bez stacji dokującej za 1899 złotych, natomiast w maju ze stacją za 1999 złotych. Dla wszystkich niedowiarków Asus postanowił wystosować informację prasową na temat tabletu – zamieszczona poniżej.

Firma ASUS zapowiedziała pierwsze dostawy tabletu ASUS Eee Pad Transformer. Tablet został wyposażony w stację dokującą z klawiaturą QWERTY. Urządzenie działające pod kontrolą nowego systemu operacyjnego Android 3.0 (Honeycomb) może pracować na baterii do 16 godzin*.

Połączenie systemu Honeycomb z opracowanym przez firmę ASUS intuicyjnym interfejsem Waveshare i zaawansowanymi rozwiązaniami sprzętowymi czyni z tabletu Eee Pad Transformer urządzenie przenośne, które doskonale sprawdzi się zarówno w pracy biurowej, jak i w komunikacji w serwisach społecznościowych.

Multimedialna rozrywka

Zastosowany w Transformerze dwurdzeniowy procesor NVIDIA® Tegra™ 2 zapewnia krótszy czas reakcji, wyższą wydajność w pracy wielozadaniowej oraz szybsze wyświetlanie stron internetowych. Wykonany z wytrzymałego, odpornego na zadrapania szkła panel IPS pozwala na oglądanie multimediów nawet pod kątem 178°. Zastosowany w urządzeniu panel zapewnia dużą klarowność obrazu i gamę barw większą nawet o 50 proc. w porównaniu z innymi tabletami dostępnymi na rynku. Wbudowana technologia SRS Sound oferuje dynamiczne, stereofoniczne brzmienie. Osadzone w urządzeniu głośniki zapewniają maksymalną głębię basu. Cyfrowe kamery umieszczone z tyłu (rozdzielczość 5 MP) i z przodu tabletu (rozdzielczość 1,2 MP) umożliwiają robienie zdjęć i kręcenie filmów w jakości HD. Wbudowany mini port HDMI pozwala na oglądanie filmów wysokiej rozdzielczości,. Wszystko to zamknięte zostało w urządzeniu o grubości 12,98 mm i wadze zaledwie 680 g.

Tablet zmienia się w netbook

Jedną z rzeczy, która wyróżnia Transformera wśród innych tabletów dostępnych na rynku, jest opcjonalna stacja dokująca. Zapewnia ona dostęp do pełnej klawiatury QWERTY z klawiszami funkcyjnymi Androida, zmieniając tablet w netbook.

Eee Pad Transformer posiada preinstalowany pakiet Polaris® Office® 3.0, który pozwala użytkownikom edytować różne typy dokumentów, w tym pliki tekstowe (.doc), arkusze kalkulacyjne (.xls) i prezentacje (.ppt).

Touchpad, gniazdo audio 3,5 mm, dwa porty USB i wbudowany czytnik kart SD czynią z Transformera wszechstronną platformę multimedialną. Ponadto, niezwykle wygodna usługa ASUS WebStorage z rocznym dostępem do nieograniczonej przestrzeni dyskowej, pozwala na przetwarzanie danych w chmurze.

Stacja dokująca wydłuża czas pracy na zasilaniu bateryjnym z 9,5 do 16 godzin*, więc użytkownicy mogą używać tabletu przez cały dzień.

System operacyjny Android 3.0 Honeycomb z interfejsem ASUS Waveshare

Android Honeycomb firmy Google to system operacyjny zaprojektowany i zoptymalizowany pod kątem tabletów. Dzięki obsłudze Adobe® Flash® 10.2** i stale rosnącemu rynkowi aplikacji Android Market użytkownicy mają stały dostęp do rozrywki. Wygodne narzędzie ASUS Launcher pozwala użytkownikom uruchamiać oprogramowanie, zarządzać treścią oraz korzystać z usług internetowych.

Interfejs ASUS Waveshare oferuje aplikacje, takie jak MyNet, MyLibrary, MyCloud. Aplikacja MyNet obsługuje bezprzewodową, strumieniową transmisję mediów do urządzeń w sieci domowej, a zatem użytkownicy tabletu Transformer mogą odtwarzać muzykę lub wideo HD na telewizorach HD albo komputerach stacjonarnych. Aplikacja MyLibrary konsoliduje pobrane książki, magazyny i gazety w jednym łatwym do przeglądania profilu. MyCloud to kompletne rozwiązanie „chmurowe”, które zapewnia dostęp do muzyki czy wideo z dowolnego miejsca i o każdej porze. Użytkownicy mogą wykorzystać aplikację MyCloud, by zdalnie sterować dowolnym komputerem PC lub Mac, co jeszcze bardziej zwiększa wszechstronność tabletu Eee Pad Transformer.

*Czas pracy na zasilaniu bateryjnym szacowany na 9,5 i 16 godzin w określonych warunkach.

**Obsługa Adobe® Flash® 10.2 wymaga aktualizacji dostępnej online.

Najważniejsze cechy:

1. Mobilność i wydajność dzięki stacji dokującej (pełna klawiatura QWERTY i touchpad, do 16 godzin pracy na zasilaniu bateryjnym, nieograniczone miejsce w usłudze ASUS WebStorage)

2. Multimedialna rozrywka (jasny panel IPS z kątem widzenia 178⁰, obsługa HDMI, dwurdzeniowy procesor NVIDIA® Tegra™2 1,0 GHz)

3. Tablet wyznaczający trendy (system operacyjny Android 3.0 do tabletów, obsługa Flasha, tysiące aplikacji w Android Market )

Tablet ASUS Eee Pad Transformer w wersji bez stacji dokującej dostępny będzie w sprzedaży w Polsce pod koniec kwietnia 2011 roku. Cena urządzenia: ok. 1899PLN.

Model wyposażony w stację dokującą pojawi się w polskich sklepach w maju 2011. Cena tabletu: ok. 1999PLN.

Parametry techniczne:

EkranPodświetlany ekran LED 10,1” z IPS (1280 x 800) typu multi-touch (obsługa 10 palców), szkło odporne na zarysowanie
System operacyjnyAndroid 3.0 Honeycomb
PlatformaNVIDIA Tegra™ 2
PamięćLP DDR2 1 GB
Pamięć masowa16GB/32GB EMMC + nieograniczone miejsce w usłudze ASUS WebStorage
Łączność bezprzewodowa802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR
Aparat1,2 MP (z przodu), 5 MP z autofokusem (z tyłu)
InterfejsDwufunkcyjne gniazdo audio (słuchawki / wejście mikrofonu); 1 x port mini HDMI 1.3a
1x czytnik kart Micro SD; 1x wewnętrzny mikrofon; 1x głośnik stereo
Interfejsy w mobilnej stacji dokującej2x USB 2.0; 1x czytnik kart SD
CzujnikiAkcelerometr, czujnik światła, żyroskop, e-kompas, GPS
Moduł 3GOpcjonalny
Obsługa FlashaTak
WielozadaniowośćTak
Specjalne aplikacjeASUS Launcher, MyLibrary, MyNet, MyCloud, menedżer plików, synchronizacja z komputerem PC
Bateria9,5 godziny; bateria litowo-polimerowa 24,4Wh, 16 godzin pracy w stacji dokującej
Rozmiar / waga271*177*12,98mm / 680g (z baterią)

informacja prasowa, Asus