Asus Eee Pad Transformer – kiedy wreszcie w sklepach?

Reklama

Ostatnio można odnieść wrażenie, że Asus skupia się nie na tym, na czym powinien. Kończący się tydzień upłynął pod znakiem zapowiedzi kolejnych tabletów AsusaEee Pad Slider, Eee Pad MeMo oraz Asus Padfone. A co z Eee Pad Transformerem? Czyżby po amerykańskiej premierze tego modelu producent przestał o nim pamiętać? Czasem trudno nie odnieść takiego wrażenia. Tym bardziej, że pojawiają się niepokojące oznaki kolejnej możliwości przesunięcia polskiej premiery urządzenia.

W połowie kończącego się tygodnia (25 maja) jeden z naszych Czytelników dowiedział się od sklepu x-kom, że spodziewają się dostawy Asusa Eee Pad Transformer 6 czerwca (bez stacji dokującej), natomiast z klawiaturą na przełomie lipca/sierpnia. To potrafimy zrozumieć, bo mniej więcej właśnie tak ma być według scenariusza Asusa.

Ale gdyby wszystko szło po jego myśli, byłoby za pięknie… W nocy z wczoraj na dziś dostałam sporo mejli od Czytelników Tabletowo.pl, którzy zamówili tablet Asusa w przedsprzedaży w sklepie Euro:

Szanowny Kliencie,
zgodnie z informacją otrzymaną od dostawcy produkt TABLET ASUS 10,1” 32GB ANDRO 3.0 powinien być dostępny po 04/07/2011. Gdy towar pojawi się w naszym magazynie dołożymy wszelkich starań aby dotarł do Państwa jak najszybciej.

Yyy… po czwartym lipca?! Dodam, że mejle dotyczyły zarówno wersji z 16GB pamięci, jak i 32GB. Jeśli to prawda i faktycznie Asus Eee Pad Transformer trafi do sklepów dopiero na początku lipca, będzie to dwa i pół miesiąca po pierwotnie planowanej polskiej premierze (miała być pod koniec kwietnia).

Ostatni raz o dostępność tabletu pytałam Asusa w środę, 25 maja. Wtedy otrzymałam odpowiedź:

Z naszych informacji wynika, ze Transformery pojawią się w sklepach na początku czerwca

Oczywiście pytanie ponowiłam i obecnie czekam na odpowiedź (choć raczej nie spodziewam jej się przed poniedziałkiem). Tak czy siak – w dalszym ciągu data polskiej premiery Asusa Eee Pad Transformer stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Nie wiem jak Was, ale mnie zaczyna ta sytuacja z Asusem już męczyć…

Tymczasem jeśli jesteście ciekawi działania tabletu, zajrzyjcie do testu Asusa Eee Pad Transformer napisanego przez jednego z naszych Czytelników.

Dzięki wszystkim za podesłane mejle!