Apple zaprasza na konferencję 25 marca. Ruszy wyczekiwane VoD od Tima Cooka?

Nie spodziewamy się, żeby Apple w najbliższym czasie miało zaprezentować jakieś nowe urządzenie. Konferencja, o której poinformowano media, będzie skupiać się raczej na usługach, w tym na „nowym” pomyśle firmy z Cupertino, czyli na serwisie wideo.

Imprezę zaplanowano na 25 marca. Informacja o niej pojawiła się razem z hasłem prowadzącym „It’s showtime”, co może sugerować, do jakiej kategorii będzie należeć to, co chce zaprezentować nam Apple.

Reklama

O przygotowywanym przez Apple serwisie wideo na życzenie, mówi się już od miesięcy. Niektóre źródła wskazują, że uruchomienie usługi VoD może nastąpić już w kwietniu, inne zaś wskazują, że prace przy jej wdrażaniu przeciągną się na kolejne miesiące. Całkiem możliwe, że serwis Apple będzie dostępny początkowo tylko dla Stanów Zjednoczonych, a ekspansja na inne rynki będzie kosztować firmę więcej czasu.

Inną nowością, o której możemy usłyszeć na planowanej konferencji, może być usługa subskrypcji wiadomości z kraju i świata. W ubiegłym roku Apple wykupiło aplikację agregującą artykuły Texture, więc firma może ruszyć z nową formą Apple News. Najwyraźniej Tim Cook liczy na to, że ludzie będą płacić za dostarczanie spersonalizowanych artykułów wysokiej jakości oraz interesujących ich newsów. Mówi się, że twórcy iPhone’a będą zgarniać aż połowę przychodów z 10-dolarowej miesięcznej subskrypcji.

Wydarzenie „It’s show time” odbędzie się w w Steve Jobs Theatre w kampusie Apple Park. Będzie można je oglądać na Apple TV oraz za pośrednictwem streamu, który firma udostępni na swojej stronie internetowej. Transmisja powinna rozpocząć się o godzinie 18:00 naszego czasu.

Apple ma uruchomić swój serwis strumieniowania wideo w ciągu trzech miesięcy. Będzie konkurencja dla Netfliksa

źródło: Apple przez GSMarena