Apple zamówiło testowe wyświetlacze 7,85" do iPada Mini - Tabletowo.pl

Apple zamówiło testowe wyświetlacze 7,85″ do iPada Mini

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Apple zamówiło testowe wyświetlacze 7,85" do iPada Mini Apple Nowości Plotki / Przecieki

Od dłuższego czasu całkowicie nieoficjalnie mówi się o tym, że firma Apple planuje premierę iPada mini. Nie tak dawno spekulowano, że nazwa ma być całkowicie mylącą, bowiem rzekomo ma posiadać ekran o takiej samej wielkości, jak dotychczasowe tablety Apple (9,7″), ale ma być sporo tańszy. Dzisiejsze informacje są jednak zgoła odmienne – według nich iPad mini ma mieć rzekomo ekran o przekątnej 7,85″.

Według najnowszych wieści firma Apple zamówiła testowe wyświetlacze do tabletu w wersji mini. Ekrany te miały być rzekomo dostarczone przez dwie firmy: LG Display i AU Optronics.

iPad mini ma mieć przekątną 7,85″ i rozdzielczość większych braci (iPada i iPada 2) – 1024 x 768 pikseli. Pozostałe parametry techniczne są rzekomo aktualnie ustalane przez Apple.

Informacja o takiej przekątnej ekranu może nieco dziwić zwłaszcza te osoby, które pamiętają słowa Steve’a Jobsa sprzed roku. Były CEO Apple stwierdził wtedy, że tablety z 7-calowymi wyświetlaczami są bezużyteczne. Czyżby po jego śmierci polityka firmy miała się zmienić? Trudno w to uwierzyć, tym bardziej, że według ostatnich informacji Jobs miał zostawić po sobie plany Apple na najbliższe cztery lata. Prędzej skłaniałabym się ku wcześniejszym spekulacjom, według których iPad mini miałby mieć tą samą przekątną ekranu jak obecne tablety Apple, aczkolwiek miałby mieć nieco uboższe parametry techniczne bądź po prostu mniej pamięci (choćby 8GB).

Według spekulacji iPada mini można się spodziewać na rynku w przyszłym roku.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona