Ważne

Apple pracuje nad iPadem mini?

tablet apple ipad 2

Emocje po prezentacji iPhone’a 4S i świetnym wyniku ilości zamówień modelu w przedsprzedaży (milion w ciągu pierwszych 24 godzin) jeszcze nie opadły, a już pojawiają się w sieci kolejne spekulacje dotyczące sprzętu pochodzącego ze stajni Apple. Tym razem analitycy skupiają naszą uwagę na iPadzie mini, mającym być tańszym odpowiednikiem iPada 2.

iPad mini miałby być niejako alternatywą zapowiedzianego nie tak dawno tabletu Kindle Fire, którego cena wynosi jedyne 199 dolarów. Czyżby koncern z Cupertino nie chciał dopuścić do sytuacji, w której Amazon ugryzie znaczny kawałek tabletowego tortu (a przecież jest to bardzo realna perspektywa!), przekierowując klientów z Kindle Fire na swój tańszy produkt, jakim ma być rzekomo iPad mini?

Brian White, analityk Ticonderoga Securities, miał rozmawiać w jednej z chińskich fabryk z dostawcami komponentów do tabletów Apple. Z informacji przez niego uzyskanych wynika, że Apple mini wcale ma nie być taki znowu mini. To znaczy, że iPad mini ma być mylącą nazwą, bowiem ma posiadać ekran o takiej samej wielkości, jak dotychczas (9,7″), ale ma być po prostu sporo tańszy.

iPad mini ma zadebiutować w pierwszych miesiącach 2012 roku. Trzeba to jednak traktować z wielkim przymrużeniem oka, bowiem Apple raczej nie zdarza się wydawać dwóch produktów tego samego typu w ciągu jednego roku, a przecież 2012 jest zarezerwowany dla iPada 3, którego premiera ma mieć miejsce rzekomo kilka miesięcy po iPadzie mini.

A może tym iPadem mini ma być po prostu iPad 2 z 8GB pamięci? W to raczej wątpię – tym bardziej, że taka wersja tabletu (bez 3G) kosztowałaby zapewne 399 dolarów (adekwatnie do pozostałych wersji: 16GB – 499, 32GB – 599, 64GB – 600 dolarów), a to wciąż dwa razy więcej niż Kindle Fire

źródło

Komentarze

 • Buddy

  Bullshit!

 • Edward

  Mało prawdopodobne… miał być iPhone mini, teraz iPad mini? Niee…

 • Jakub

  Dla zainteresowanych iOS 5 już dostępny przez iTunes. Sprawdzałem kilka minut temu ale jeszcze nie instalowałem bo muszę podładować iPada

 • Anvi

  iPad mini już jest… nazywa się iPhone :)

 • ś.p. Jobs kiedyś wyraźnie powiedział że tablety z mniejszą przekątną jak iPad w sumie nie mają racji bytu. nie sądzę żeby nagle postanowił zmienić swoją filozofię. a zapewne jeszcze długo po jego śmierci nikt nie odważy się gwałtownie zmienić polityki firmy ;)

  • “iPad mini ma być mylącą nazwą, bowiem ma posiadać ekran o takiej samej wielkości, jak dotychczas (9,7″)…” ;-)

   • Jasne. Tak czy owak iPad Lite brzmiałoby lepiej. Może chcą stopniowo większośc danych umieścić w chmurze a dysk słuzyłby tylko do obslugi OS? :) jakkolwiek wydaje mi sie to mało prawdopodobne… O ile dobrze pamietam iPhone 5 miał mieć profilowany ekran (wiele spekulacji co do przeznaczenia maszym które Apple jakoby zakupić miało) i styl iPad’a (chodzi mi o budowe, design) i w sumie był tylko ulepszonym bratem czwórki.

 • asiej

  Łatwiej mi uwierzyć w takie samo rozwiązanie jak z iPhonami, po wydaniu iPada 3 były by dostępne 3 modele.
  iPad 1 nadal doskonale sobie radzi z najnowszymi grami (chociażby Shadowgun) i wciąż ma systemowe wsparcie (najnowszy iOS). Nie ma więc powodu wycofywać go z oferty.
  Zarówno w przypadku iPhone’a i iPada było by to posunięcie oczekiwane przez klientów. Większa różnorodność sprzętu (nie tylko różnica w ilości pamięci) i przedział cenowy na (prawie) każdą kieszeń.

 • Sareth

  Ipad mikro już jest (ipod touch) :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona