Watch SE (fot. Apple)

Apple Watch SE ma problemy z przegrzewaniem się

Niektórzy właściciele Apple Watcha SE zgłaszają, że ich smartwatch podczas korzystania robi się niekomfortowo ciepły. Pojawiają się również dodatkowe usterki.

Zbyt ciepłe smartwatche z Cupertino

Serwis MacRumors, powołując się na doniesienia użytkowników Apple Watcha SE, zwraca uwagę na problem w nowych smartwatchach z logo nadgryzionego jabłka. Okazuje się, że część modeli ma problem z przegrzewaniem się, co może skutkować dalszymi uszkodzeniami.

Na wstępie warto zaznaczyć, że niepożądany efekt występuje (raczej) tylko u niewielkiej grupy osób. Pozostałe modele SE działają bez większych zarzutów. Mimo tego, Apple powinno jest najszybciej zainteresować się sprawą i zbadać, co może być przyczyną nieoczekiwanego zachowania.

Apple Watch SE
(fot. MacRumors)

Wracając do samego problemu. Obecnie zgłoszenia pochodzą od kilku użytkowników z Korei Południowej. Jak możemy dowiedzieć się z ich relacji, Apple Watch SE nagle, bez powodu, zaczął się nagrzewać i to do dość niekomfortowej temperatury. Następnie ulegał awarii, a na ekrania pojawiała się zółtka plamka.

Apple Watch SE
(fot. MacRumors)

Co więcej, jedna z właścicielek postanowiła pójść spać z założonym smartwatchem. Obudziło ją jednak nieprzyjemne uczucie gorącą – tak, jego źródłem był Apple Watch SE. Szybko więc zdjęła inteligentny zegarek, aby nie narazić się na ewentualne poparzenia, gdyby urządzenie stało się jeszcze cieplejsze.

Wadliwe smartwatche wymieniane są na nowy model. Apple na szczęście nie robi tutaj żadnych problemów. Jak zwraca uwagę MacRumors, wadliwa może być określona partia Watchy, która trafiła do kilku użytkowników w Korei Południowej. Oczywiście to tylko przypuszczenia, obecnie mamy zbyt mało danych, aby przedstawić bardziej szczegółowe informacje.

Apple Watch SE – pierwszy taki smartwatch w historii Apple

Firma Tima Cooka, wzorem iPhone’ów, postanowiła w końcu wprowadzić do sprzedaży tańszą wersję swojego smartwatcha. Należy zaznaczyć, że braki widoczne są przede wszystkim w dostępnych funkcjach, bowiem całość została zamknięta w obudowie znanej z droższych wariantów.

Apple Watch SE to jak najbardziej interesująca propozycja, szczególnie dla osób, które chcą zacząć przygodę ze smartwatchami z Cupertino. Zapewnia on wydajny procesor, bardzo dobry wyświetlacz, a także świetnie współpracuje z iPhonem i powinien sprawdzić się podczas aktywności fizycznych.