Apple traci udziały w segmencie high-endowych smartfonów | Tabletowo.pl

Apple traci udziały w segmencie high-endowych smartfonów

Dołącz do dyskusji 0

Apple ostatnio nie wiedzie się najlepiej. Kolejne kwartały przynoszą same spadki i wielu zastanawia się, czy tegoroczny iPhone odwróci niekorzystny trend. Na razie jednak udziały high-endów Amerykanów w segmencie najdroższych smartfonów powoli topnieją. Korzystają na tym Samsung i Huawei.

W drugim kwartale 2016 roku Apple miało 50,9% udziałów w rynku urządzeń droższych niż 500 dolarów. Dużo? Na pewno, choć należy zauważyć, że jest to aż o 9,2 punktów procentowych mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej, kiedy było to 60,1%.

Skorzystał na tym Samsung, którego udziały w tym segmencie rynku wyniosły w drugim kwartale 2016 roku 35,9%. Jest to też o 4,4 punktów procentowych więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej (wówczas było to 31,5%).

Jak widać, jeszcze rok temu Apple miało dwa razy więcej udziałów w rynku urządzeń droższych niż 500 dolarów (60,1% vs 31,5%). Teraz obu gigantów dzieli już tylko 15 punktów procentowych. Wszystko przez to, że Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge są prawdziwymi hitami sprzedażowymi, a zainteresowanie iPhone’ami 6S sukcesywnie maleje.

Huawei również korzysta na nie najlepszej passie Apple. W drugim kwartale 2016 roku jego udziały w rynku urządzeń droższych niż 500 dolarów wyniosły 3,5%. Szału może nie ma, ale należy pamiętać, że w analogicznym okresie rok wcześniej było to zaledwie 1,2%. Oznacza to, że przez rok Chińczycy poprawili wynik niemal trzykrotnie. Wszystko dzięki temu, że klienci coraz chętniej sięgają po ich flagowce, mimo że ich ceny sukcesywnie rosną.

Źródło: Business Korea

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona