Apple pracuje nad Smart Battery Case dla najnowszych modeli

Ci, dla których największe baterie i najlepiej zoptymalizowane pod kątem ich zużycia oprogramowanie to za mało, mają dwa wyjścia. Jedno to oczywiście powerbank. Te mogą być jednak czasem uciążliwe – w końcu mówimy o dodatkowym urządzeniu, a często również konieczności posiadania odpowiedniego kabla. I jeżeli jest to problem nie do przeskoczenia, pozostaje etui z dodatkowym akumulatorem. Z takich prawdopodobnie będą mogli niedługo korzystać posiadacze najnowszych iPhone’ów.

Rozglądając się za tego typu wsparciem dla smartfona opcje są dwie – szukać akcesorium od zewnętrznych firm (choć trzeba się mieć na baczności) lub skorzystać z oferty producenta, jeżeli ten takowe etui oferuje. A robi to na przykład Apple, choć jak na razie próżno szukać Smart Battery Case dla najnowszych modeli. To ma się jednak niedługo zmienić.

Reklama

Jak bowiem donosi serwis 9to5Mac, opierając się na informacjach odnalezionych w systemie iOS, prace nad odświeżeniem oferty w tym segmencie już trwają, a nawet są na ukończeniu. Niewykluczone, że etui z wbudowaną baterią dla tegorocznych modeli zostaną zaprezentowane jeszcze w tym roku. Znane są już ich oznaczenia kodowe – A2070, A2071 i A2171.

Nie są za to znane konkretne wartości odnośnie pojemności baterii, ale porównując zdjęcia odświeżonego akcesorium z tym, które jest w sprzedaży, widoczna jest zasadnicza zmiana. Chodzi tutaj o sposób ułożenia baterii.

Jak możecie zauważyć, w starszych modelach akumulator jest mniej więcej wyśrodkowany. Na zdjęciach nowego case’a widzimy za to, że jest „pociągnięty” do dołu. Możemy zatem domniemywać, że w tym przypadku Apple zdecyduje się na większą baterię.

Jeżeli więc jesteście posiadaczami jednego z najnowszych iPhone’ów, a czas działania na baterii jest dla Was nieco za krótki, obserwujcie poczynania Apple w najbliższych dniach. Jak już wspomniałem, jest wielce prawdopodobne, że producent zaprezentuje akcesoria jeszcze w tym roku.

*Grafika wyróżniająca pochodzi z serwisu engadget.com

Źródło: 9to5Mac