Play w porozumieniu z Apple udostępnia w Polsce usługę carrier billing (+promocja: 20 GB za 10 zł na kartę!)

Od teraz, kupując coś w sklepie App Store, zamiast obciążać swoją kartę kredytową, będziemy mogli doliczyć należność do rachunku w Play. Poza tym: Fioletowi uruchomili promocję, w której użytkownicy ofert na kartę mogą kupić pakiet internetowy 20 GB w cenie 10 zł.

Carrier billing w Play

Rzecznik prasowy Play, Marcin Gruszka, ogłosił na Twitterze, że będzie można zmienić sposób rozliczania się z należności za zakupy w App Store. Od teraz, aplikacje czy filmy w sklepie Apple, będziemy mogli dopisać do rachunku w Play.

Reklama

Jak wyjaśnia się nam na blogu Play’a, ustawienie nowej funkcji na iPhone’ach i innych urządzeniach Apple jest banalnie proste.

Klienci PLAY posiadający nowe lub obecne Apple ID wybierają ‘carrier billing’ jako metodę płatności w swoich ustawieniach konta na App Store, Apple Music oraz iTunes ze swojego iPhone’a, iPada, odtwarzacza iPod touch oraz z Maca lub na iTunes ze swojego komputera stacjonarnego.

Po wybraniu usługi ‘carrier billing’ wszystkie przyszłe zakupy realizowane przy użyciu Apple ID będą automatycznie dodawane do miesięcznego rachunku za telefon lub będą bezpośrednio potrącane z konta przedpłaconego klientów, co wyeliminuje konieczność używania karty kredytowej.

Play ma taką opcję jako jedyny operator w Polsce. Zapewne wkrótce dołączą do niego inni.

„Internet na Święta 20 GB”

Pod taką nazwą pojawił się nowy, promocyjny pakiet internetowy, przeznaczony dla użytkowników ofert Play na kartę. Za pakiet 20 GB danych zapłacimy 10 zł. Dostępny jest w taryfach:

  • Play na kartę,
  • Formuła Play na kartę,
  • Play na kartę Lubię to,
  • Rok ważności konta,
  • Siema na kartę,
  • SieMa na kartę PL,
  • Internet na kartę.

Pakiet można aktywować tylko w aplikacji Play24.

Promocja trwa od dziś (06.12.2018 r.) do 6 stycznia 2019 roku.

 

źródło: Play, GSMonline