Apple planuje wystartować z własną usługą strumieniowania wideo w przyszłym roku. Rynek VoD powoli się zapełnia | Tabletowo.pl

Apple planuje wystartować z własną usługą strumieniowania wideo w przyszłym roku. Rynek VoD powoli się zapełnia

Dołącz do dyskusji 0

Apple ma w ciągu kilku miesięcy ruszyć z własną usługą strumieniowania materiałów wideo w ponad 100 krajach. Firma będzie musiała jakoś zdobyć klientów, ponieważ na rynku VoD już teraz jest sporo graczy, a w roku 2019 zacznie się robić naprawdę tłoczno.

Niekwestionowanym liderem rynku usług wideo na życzenie jest Netflix. Oprócz tego uznaną pozycję ma też Amazon Prime Video, HBO GO, a w Stanach Zjednoczonych – również Hulu. W przyszłym roku na rynku VoD pojawi się jednak jeszcze kilka innych ważnych firm, które będą chciały zagarnąć do siebie widownię (oraz ich pieniążki). Sam Disney z własnym serwisem streamingowym będzie silnym konkurentem nawet dla gigantów branży, wydawałoby się – okopanych na swoich pozycjach.

Usługa Apple ma rzekomo ruszyć w pierwszej połowie 2019 roku. Nie wiadomo, czy będzie istnieć jako samodzielna aplikacja czy też będzie nierozerwalnie połączona z Apple TV. Oczekuje się, że serwis strumieniujący wideo będzie zawierać mieszankę oryginalnych treści, a oprócz tego takich, na które Apple wykupi licencje oraz opcję subskrypcji pakietów „normalnej” telewizji.

Ileż filmów nie pojawi się na platformie Apple VoD, kiedy Disney zagarnie „co swoje” do własnej usługi!

VoD Apple rzekomo ma być bezpłatne dla właścicieli urządzeń Apple. Wydaje się to zupełnie niepodobne do giganta z Cupertino, który zwykle każe sobie płacić za rozbudowaną opiekę nad złożonymi systemami dodatkowych usług. Przecież produkcja oryginalnych treści kosztuje – nawet Netflix musi liczyć się z ogromnymi kosztami z tego tytułu.

Dodatkowo, jeśli wierzyć informacjom, które krążą w branży, Apple nie chce, żeby oprogramowanie nowej telewizji było wykorzystywane poza sprzętem tego producenta. Zatem nie będzie możliwości skorzystania z tego serwisu na smartfonie z Androidem czy telewizorze Smart TV bez połączenia go z Apple TV. Jeśli usługa strumieniowania wideo ma być konkurencyjna dla Netflixa, to nie jest to raczej zbyt szczęśliwy pomysł.

Według raportu The Verge, Apple podpisało wieloletnią umowę z Oprah Winfrey, i już teraz planuje się nakręcenie dystopijnego serialu w klimacie Igrzysk śmierci, filmowej adaptacji science-fiction jednej z nowel Issaca Asimova i dramatu z udziałem Reese Witherspoon i Jennifer Aniston.

Najbardziej ciekawi mnie plan Apple na uzyskanie użytkowników. Jeśli usługa strumieniowania wideo byłaby darmowa dla użytkowników sprzętu tego producenta, to na czym będzie zarabiać nowa telewizja? Jeśli powyższe informacje są poprawne, powinniśmy poznać odpowiedzi na to pytanie w ciągu najbliższego półrocza.

źródło: The Information, The Verge przez Tech2

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona