Apple iPhone
(fot. pixabay.com)

Apple Pay wreszcie dostępny dla klientów Banków Spółdzielczych

Użytkownicy urządzeń Apple, którzy posiadają konto w jednym z Banków Spółdzielczych SGB, mogą już korzystać z płatności Apple Pay. Nie ma już więc potrzeby noszenia ze sobą karty.

Apple Pay w Banku Spółdzielczym

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, od dziś klienci 195 Banków Spółdzielczych SGB oraz SGB-Banku SA mają możliwość korzystania z usługi Apple Pay, czyli łatwego, bezpiecznego i poufnego sposobu płatności mobilnych.

Reklama

Umożliwienie klientom Banków Spółdzielczych SGB płatności Apple Pay to kolejny krok w kierunku rozwoju usług mobilnych w naszym zrzeszeniu. Od teraz praktycznie wszyscy klienci posiadający smartfony przystosowane do płatności mobilnych będą mogli płacić swoim telefonem lub zegarkiem w sklepach stacjonarnych, w internecie i aplikacjach mobilnych. Dla wszystkich naszych klientów Mobilne Przyspieszenie stało się faktem – mówi Mirosław Skiba, Prezes Zarządu SGB-Banku SA.

Apple Pay w banku Credit Agricole. Cierpliwość była potrzebna

Jeśli posiadamy sprzęt z logo nadgryzionego jabłka, to jak najbardziej warto zainteresować się usługą Apple Pay. Po pierwsze, Apple dba o prywatność użytkowników – firma nie przechowuje żadnych informacji dotyczących transakcji, które można powiązać z klientem. Dane dotyczące transakcji są wymieniane wyłącznie pomiędzy klientem, sprzedawcą oraz bankiem lub wystawcą karty.

Po drugie, Apple Pay jest naprawdę bezpiecznym rozwiązaniem – nikt nie odczyta numerów karty, a wszystkie dane są szyfrowane. Ponadto, na urządzeniu nie jest przechowywany rzeczywisty numer karty. Zamiast tego generowany jest unikatowy numer konta urządzenia.

Jak zacząć używać Apple Pay w Banku Spółdzielczym?

Z płatności Apple Pay można korzystać na iPhonie, iPadzie, Apple Watchu, a także w Safari na komputerze Mac. W przypadku smartfona i smartwatcha płatność przypomina korzystanie z karty, ale jest znacznie wygodniejsza. Nie trzeba podawać numeru PIN przy płatnościach zbliżeniowych – autoryzacja odbywa się z użyciem biometrycznego zabezpieczenia.

Na iPhonie kartę dodajemy z poziomu aplikacji Wallet. Z kolei jeśli chcemy płacić za pomocą Apple Watcha, to należy przejść do aplikacji Watch na iPhonie, a następnie na liście wyszukać pozycję Wallet i Apple Pay. Skonfigurowanie usługi Apple Pay jest dość proste, a przez cały proces przeprowadza poradnik przygotowany przez Apple.

źródło: Spółdzielcza Grupa Bankowa