Apple Pay w banku Credit Agricole. Cierpliwość była potrzebna

Bank Credit Agricole trochę późno wziął się za wprowadzanie standardów płatności kartą, obsługiwanych przez Google i Apple. Dopiero w ubiegłym miesiącu dodano obsługę Google Pay, a teraz – Apple Pay. W grunt, że są.

Credit Agricole obiecał wprowadzić Apple Pay do końca pierwszego kwartału bieżącego roku, i z obietnicy się wywiązał. Biuro prasowe banku potwierdziło dostępność usługi, a pierwsi klienci już dodają swoje karty do portfela Apple.

Reklama

Choć na stronie wsparcia Apple nie widnieje jeszcze nazwa tej instytucji finansowej, to wkrótce powinna się tam pojawić. Do Apple Pay można swobodnie podpinać karty Visa i Mastercard.

Credit Agriucole, oprócz wprowadzonej ostatnio funkcji płacenia BLIKiem, planuje przebudowę swojego serwisu transakcyjnego. Jego otwarcie szacuje się na początek wakacji.

Płatności Apple Pay zadebiutowały w Polsce w czerwcu 2018 r. Obecnie korzystanie z tego standardu umożliwiają banki: Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Pekao, Santander, Raiffeisen, BGŻ BNP Paribas, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PKO Bank Polski, Inteligo i teraz – Credit Agricole.

Na szarym końcu znaleźli się więc klienci banku Millennium, którzy mają dostać możliwość płacenia kartą podpiętą do Apple Pay na początku kwietnia. Jako że informacje o kolejnych bankach współpracujących z Apple docierają zwyczajowo we wtorki, można spodziewać się, że podobna wiadomość spłynie do nas drugiego lub dziewiątego kwietnia.

Nareszcie – Apple Pay dostępne jako metoda płatności w aplikacji Allegro

źródło: cashless, prnews.pl