Apple Pay trafiło do ING Banku Śląskiego. Można już dodawać karty płatnicze

Apple Pay trafiło do kolejnego banku na polskim rynku płatniczym. Po dłuższych perypetiach, z tej metody regulowania rachunków, można skorzystać także w ING Banku Śląskim.

Karty ING Banku Śląskiego można już od rana dodawać do portfela Apple Wallet. Żeby to zrobić, trzeba zalogować się na swoje konto bankowe przez komputer, gdzie należy potwierdzić zapoznanie się z regulaminami korzystania z Apple Pay. Kolejnym zabezpieczeniem jest hasło SMS, które otrzymujemy na powiązany z rachunkiem numer telefonu.

Reklama

Kartę Visa można podpiąć do cyfrowego portfela Apple, zaczynając od aplikacji ING lub bezpośrednio w Apple Wallet.

ING to jedenasty bank w Polsce, który umożliwia korzystanie z Apple Pay. Do tej pory mogli używać go klienci Alior Banku, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, mBanku, Nest Banku, Banku Pekao, Santandera, Raiffeisen Polbanku, T-Mobile Usług Bankowych i PKO BP.

Aktualizacja: - 2019.05.08Od dziś ING Bank Śląski umożliwia dodanie do usługi Apple Pay również kart kredytowych.

Wśród oczekujących na uruchomienie Apple Pay znajdują się jeszcze klienci Banku Millennium oraz Credit Agricole. Przedstawicielstwo Millennium obiecuje, że usługa ruszy już wkrótce, zaś Credit Agricole na razie nie podało żadnych wiążących oświadczeń.

Apple Pay w Polsce. Nowy standard płatności, na który czekaliśmy całymi latami

źródło: ING Bank Śląski, cashless.pl