ING pracuje nad Apple Pay – wdrożenie usługi „wkrótce”

Dzisiejszy tweet ING Banku Śląskiego napawa optymizmem wszystkich użytkowników smartfonów i smartwatchy Apple, mających w nim konto. Okazuje się bowiem, że prace nad wdrożeniem Apple Pay są na tyle intensywne, że wreszcie bank oficjalnie potwierdza, że „wkrótce” udostępni tę metodę płatności swoim klientom. Pojawia się tylko jedno pytanie – jaką jednostką czasu jest „wkrótce”?

Prawdopodobnie każdy przez to przechodził, jak w dzieciństwie rodzice prosili nas o wyrzucenie śmieci czy pójście do sklepu, a z naszych ust padało „zaraz”, oznaczające bliżej nieokreśloną przyszłość. Jasne, ta chwila nadchodziła po kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu minutach, ale samo słowo „zaraz” było bardzo umowne. Nie inaczej jest z wyrazem „wkrótce”. Wybaczcie to może marne porównanie, ale tak jakoś mi się skojarzyło… ;)

Reklama

https://www.tabletowo.pl/2018/06/19/apple-pay-oficjalnie-w-polsce/

A tak już całkowicie poważnie – moderatorzy konta ING na Twitterze nie podają żadnych szczegółów związanych z konkretną datą udostępnienia Apple Pay swoim klientom. Co gorsze, nie wiadomo również czy w grę wchodzi jeszcze ten rok (a więc ostatni kwartał, który właśnie dziś się rozpoczął) czy już przyszły. Mam jednak wielką nadzieję i trzymam kciuki za to, by „wkrótce” oznaczało krótszą perspektywę czasową.

Przypomnijmy, Apple Pay wprowadzone zostało do Polski 19 czerwca bieżącego roku i jest obsługiwane przez wybrane banki, wśród których znajdziemy: Alior Bank, Bank Pekao SA, Santander Bank Polska (stary BZ WBK), BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, mBank, Raiffeisen Polbank i T-Mobile Usługi Bankowe. Warto też pamiętać, że jutro, tj. 2 października, Apple Pay zostanie udostępnione klientom PKO BP.

Na koniec przytoczę jeszcze ciekawostkę, którą mogliście przeoczyć: Polska jest na drugim miejscu w Europie pod względem wykorzystania płatności zbliżeniowych, a więcej na ten temat przeczytacie w tym wpisie.

https://www.tabletowo.pl/2018/09/18/polska-na-drugim-miejscu-w-platnosciach-zblizeniowych-w-europie/

źródło: @ING